۱۳۹۳ اسفند ۲۶, سه‌شنبه

جشن چهارشنبه سوری بر همگی شاد باد

هر چند که آخوند خامنه ای گفته:
"چهارشنبه سوری و سیزده به در مبنای عقلایی ندارد و به علاوه، مستلزم ضرر و فساد زیادى است که مناسب است از آنها اجتناب شود".
و این مسخره بازی هایی که نامش عزاداری است٬ بسیار هوشمندانه است!!!
و ازدیدگاه آخوند جوادی آملی خشک مغز: 
باید این گونه سنت‌های سیئه و خلاف عقل و شرع را از چهره جامعه اسلامی دور کرد.
 و اینگونه مراسم را جانشین آن کرد؟!!!
دیدگاه آخوند مرتجع و متحجر مطهری درباره چهارشنبه سوری: "چهارشنبه آخر اسفند که می شود، بسیاری از خانواده ها آتشی و هیزمی روشن می کردند، بعد آدم های سر و مر و گنده از روی آتش می پرند: ای آتش زردی من از تو، سرخی تو از من ! این چقدر حماقت است!"
خرد اسلامی!!!
آخوند مکارم شیرازی: اعمال چهارشنبه سوری حرام است.
کارهای که به عنوان شب چهارشنبه سوری می‌شود از چند جهت اشکال دارد.
اول این که کارهای خطرناکی است، اگر خطری پیش بیاید در واقع مثل این است که انسان خودکشی کند و یا با دست خودش عضوی از بدن خود را از بین ببرد؛ پس مسئولیت عند الله دارد.
چهارشنبه سوری یک سنت خرافی است، نباید سنت خرافی را احیا کنیم و از همه اینها گذشته اسراف در مال است و نباید اسراف در مال کرد.
از یاوه گویی های آخوند احمد خاتمی:
 «چهارشنبه‌سوری در شأن ملت ایران نیست»
 «دشمنان می‌خواهند با پر اهمیت جلوه دادن نمادهای ملی نسبت به جلوه‌های دینی، دین را در جامعه کم‌رنگ کنند، آن‌ها با بزرگ کردن چهارشنبه‌سوری، نوروز و نظایر این‌ها می‌خواهند به این هدف نایل شوند».
جلوه‌های دینی!!!
و چهارشنبه آخر سال حرام شرعی است
«از منظر حقوقی این آتش‌بازی‌ها تجاوز به حقوق دیگران محسوب می‌شود و از منظر شرعی نیز با توجه به اینکه مومنان را اذیت می‌کند، حرام است
کدام یک از این آتش‌بازی‌ها تجاوز به حقوق دیگران محسوب می‌شود و مومنان را اذیت می‌کند؟!!!
لطفن جشن کهن مبارزه با تاریکی را با استفاده از ترقه و لوازم آتش بازی چینی٬ بی ارزش نکنید و اصالت آنرا از بین نبرید. آب به آسیاب کالاهای بنجل و خطرناک چینی نریزید و بهانه دست حکومت جنایتکار ندهید.
چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی...

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر