۱۳۹۰ اسفند ۱۸, پنجشنبه

بدنیا آمدن برای مردن

"دکتر مرگ" مستندی از Joanie Spina در باره سرنوشت حیوانات خانگی در پناهگاه های حیوانات آمریکا است که در نتیجه افزایش جمعیت و پیدا نشدن خانه ای مناسب برای آنها، محکوم به مرگ هستند.

این حیوانات ٦ روز فرصت زندگی دارند و اگر در طی این مدت کسی حاضر به پذیرفتن آنها نباشد فرمان مرگشان صادر می شود.
پیام اصلی این فیلم خطاب به نگهدارندگان حیوانات خانگی و دعوت آنها به نازا کردن حیوانات است.
بر اساس برآوردهای انجام شده سالانه بیش از ١٠ میلیون سگ و گربه در پناهگاه های آمریکا بدلیل اینکه خانه ای مناسب برای نگهداری از آنها پیدا نمیشود، محکوم به مرگ اند.
هر چند که که اینکار بر خلاف کشورهایی مانند جمهوری اسلامی ایران و چین، اندونزی و مالزی، رومانی و اوکراین و بسیاری از کشورهای دیگر بیرحمانه و با زجر و شکنجه دادن حیوانات انجام نمیشود و آنها را یا به اتاق گاز میفرستند و یا با تزریق دارو بخواب مرگ فرو می برند ولی همچنان این بار اندوه بر دوش "دکترهای مرگ" سنگینی میکند.
این فیلم مستند، "دکتر مرگ" و تجربه دردناک روزمره شان در بخواب مرگ فرو بردن حیوانات را به تصویر می کشد. کاری روزمره که پایانی ندارد...
 تصمیمی بسیار دشوار برای سرنوشت حیوانات بیدفاع 
شادمان دمش را تکان میدهد و با اعتماد کامل همراه می رود. گمان می کند: "شاید خانه ای برایش پیدا شده"
 وارد اتاق که می شود، بوی مرگ را از اندوه و احساس درماندگی که در اعماق سینه "دکتر مرگ" پنهان است را احساس میکند
 
آخرین چیزی که قبل از مرگ به خاطرش می ماند این است که کسی او را محکم نگاه داشته و در گوشش نجوا می کند: همه چی درست میشه دیگر رنج و انتظارت به پایان رسید و آزاد می شوی
سپس پیکر بیجانش را درون کیسه زباله می کنند 
 
کشان کشان بسمت کوره می برندش
 همراه با دهها و صدها سگ و گربه دیگر بداخل کوره جسد سوزی پرتاب می شود
و سرانجام باقیمانده استخوانهایش درون سطل زباله جای می گیرد
بگفته یکی از "دکترهای مرگ"، دشوارتر و غم انگیز تر از عمل تزریق داروی مرگ، این است که روزانه راهروهایی که انباشته از سگ ها و گربه های بدون سرپرست است را طی کند و حدس بزند که کدام شانس پذیرفته شدن در خانه ای را دارند و کدام نه!
به آنها بگوید: "فکر نمیکنم کسی پیدا بشه تو رو با خودش ببره" و سپس حکم مرگ آنها را صادر کند. از سگهایی می گوید که از سر اعتماد و شادمانی اینکه از فقس بیرون آورده شده اند، دم تکان می دهند و بچه گربه هایی که میو میو کنان و خرخر کنان، با آرامش خاطری که در کنار ما احساس میکنند،به اتاق مرگ میروند و ما آنها را می کشیم...
در پناهگاه هایی که گنجایش ١٩٠ سگ و گربه را دارد و روزانه دهها و صدها حیوان به آن افزوده می شوند، چاره ای بجز این نیست که حکم مرگ تعدادی از آنها را صادر کرد.

و مقصر افراد بی مسئولیت و بی وجدانی هستند که حیواناتشان را قبل از باردار شدن با یک عمل جراحی ساده نازا نکردند و یا خیلی ساده، هوس داشتن حیوانشان خوابید و حیوان را در گوشه ی خیابان تک و تنها بحال خود رها کردند...
به امید اینکه تماشای این فیلم وجدان خفته بعضی ها را بیدار کند!
زندگی، رنج و دیگر هیچ

از دستفروشان حیوانات را نخرید!
از پت شاپ ها هم نخرید!
از کلینیک های دامپزشکی که اینروزها تبدیل به بازار خرید و فروش حیوانات شده اند، حیوان نخرید!
تا وقتی ما بخریم رنج و عذاب حیوانات ادامه خواهد داشت
نگذارید مزه این پول های خون آلود زیر زبانشان مزه کند!
با خرید از اینگونه افراد بی وجدان پول پرست، شما عملا مرگ یک حیوانی را که در پناهگاه چشم براه دوستی است، رقم زده اید .
هموطنان عزیز و حیوان دوست! زیباترین و دوست داشتنی ترین گربه ها و با وفاترین سگها بطور رایگان در نزدیکی شما و پیش روی شما قرار دارند: در کوچه و خیابان شما!
و یا در پناهگاه های حیوانات به انتظار شما نشسته اند...
تماشای فیلم "دکتر مرگ"
تماشای فیلم "پناهگاه"
منبع: Born to Die pets

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر