۱۳۹۳ آبان ۲, جمعه

تجمع مردم اصفهان و تهران بر علیه اسیدپاشی

جانشین فرمانده انتظامی اصفهان اعلام کرد: هنوز مظنون اصلی پرونده اسید پاشی در اصفهان دستگیر نشده است.
جوک بنفش: دستور روحانی برای تسریع در شناسایی عاملان اسیدپاشی در اصفهان
فعلن محض خالی نبودن عریضه؛ آریا جعفری، عکاس و مسئول سرویس عکس ایسنا در اصفهان، روز پنجشنبه در منزل خود بازداشت شد. آریا جعفری روز چهارشنبه از تجمع مردم اصفهان در اعتراض به ناامنی و اسیدپاشی، عکاسی کرده و تصاویر خود را در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منتشر کرده بود."
پی نوشت:
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تهران کسانی که قصد داشتند در مقابل وزارت کشور در اعتراض به اسید پاشی‌های اخیر به زنان کم حجاب تجمع کنند با برخورد خشونت آمیز نیروی انتظامی و پلیس ضد شورش روبرو شدند.

در این بین در یک برخورد افرادی همچون نسرین ستوده، گیتی پورفاضل، عباس جمالی، پیمان عارف و فرید روحانی برای مدت دوساعت بازداشت شدند که همگی این افراد بجز نسرین ستوده در محل آزاد شدند.

نسرین ستوده پس از ۷ ساعت بازداشت در ‌‌‌‌نهایت آزاد شد.

همچنین ماموران نیروی انتظامی اقدام به بازداشت حدود ۱۶۰ زن و ۷ مرد کرده و ایشان را به مرکز مبارزه با مفاسد اجتماعی (معروف به وزرا) انتقال دادند.

یکی از بازداشت شدگان به گزارشگر هرانا گفت: «تعداد بازداشتی زن‌ها که به اداره وزرا منتقل شدند مجموعا حدود ۱۶۰ نفر بود. مسئولان وزرا در دو سری اکثر بازداشت شدگان را آزاد کردند. سری اول ۸۹ نفر آزاد کردند و سری دوم ۷۰ نفر آزاد کردند و تعداد ۵ الی هفت نفر همچنان در بازداشت هستند.»

وی در ادامه بیان داشت: «ملیحه گرشاسبی با وجود کهولت سن بدلیل اینکه سابقه شرکت در تجمعات را داشته همچنان در بازداشت بسر می‌برد. وی ۵۰ سال سن دارد. به همراه وی چهار تن از خانمهایی که سابقه شرکت در تجمعات را داشتند همچنان در بازداشت بسر می‌برند.»

این منبع در مورد نحوه برخورد با خانمهای بازداشت شده گفت: «ماموران نیروی انتظامی بسیار بد و زننده با خانم‌ها برخورد کردند و خانم‌ها را هنگام بازداشت کتک می‌زدند.»

وی در خصوص مردان بازداشت شده در تجمع اظهار داشت: «مردهایی که بازداشت شدند شش الی هفت نفر بودند که طبقه بالای وزرا بودند و به شدت کتک خورند و بعد از آزادی زن‌ها همچنان آنجا بودند.»

گفتنی است طبق آخرین اخبار یک تن از مردان بازداشت شده نیز آزاد شد.

همچنین از اصفهان نیز خبر می‌رسد که نیروی انتظامی و پلیس ضد شورش مردمی که قصد برگزاری تجمع در مقابل ساختمان شهرداری مرکزی اصفهان را داشته با گاز اشک آور و باتون پراکنده کردند. ناظران در صحنه برخورد ماموران نیروی انتظامی را بسیار خشن و زننده عنوان کردند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر