۱۳۹۱ تیر ۱۹, دوشنبه

قطب شمال آب می شود

یخ های قطب شمال که زندگی همه ی ما به حفظ و بقای آن وابسته است، با شتاب ناپدید می شود.
بیایید همه با هم امضا کنیم و از رهبران جهان بخواهیم قطب شمال را تبدیل به یک پارک حفاظت شده جهانی کنند.
آب شدن قطب شمال

یخ های قطب شمال که زندگی همه ی ما به آن وابسته است بسرعت در حال ناپدید شدن است
در ٣٠ سال گذشته، ما سه چهارم از کوه های شناور  یخی را از دست داده ایم.
بیش از ٨٠٠,٠٠٠ سال، یخ، یکی از ویژگی های دائم قطب شمال بوده است. دلیل آب شدن این یخ ها، استفاده ما از سوخت فسیلی آلاینده می باشد. در آینده ای نزدیک، برای اولین بار در تاریخ بشر، قطب شمال، بطور کامل عاری از یخ  خواهد شد.
آب شدن یخ ها نه تنها تاثیر ویرانگری بر مردم، خرس قطبی، ناروال (نهنگ عاج دار)، گراز دریایی و گونه های دیگری که در آنجا زندگی می کنند می گذارد بلکه گریبان گیر تمامی نسل های آینده نیز خواهد شد.
یخ قطب شمال، اشعه گرمایی خورشید را بسمت فضا منعکس می کند و این باعث خنک شدن جهان ما میشود.
حفاظت از یخ های قطب شمال به معنای حمایت از تمامی حیات روی کره زمین می باشد.
 اگر ما امروز کاری نکنیم، قطب شمال را برای همیشه از دست خواهیم داد. 
 امضا کنید!
 حفاری نفت
هجوم به قطب شمال برای استخراج نفت شروع شده.
"Shell" شل، "Exxon" اکسون، "Gazprom" گازپروم، "Rosneft" روسنفت، "BP" و دیگر شرکت های نفتی می خواهند قطب شمال را در معرض خطر ویرانگر نشت نفت قرار دهند.

همین شرکت های تولید سوخت فسیلی آلاینده که بزرگترین عامل آب شدن یخ های قطب شمال هستند، در تلاش برای سودجویی جدیدی از ناپدید شدن یخ ها هستند. آنها می خواهند جهت بهره برداری از ذخایر جدید نفت، ٩٠ میلیارد بشکه نفت استخراج کنند.
 نفتی که پول فراوانی به جیب آنها می ریزد و تنها برای مصرف ٣ سال جهان است.
در اسناد دولتی که به بیرون درز کرده، اعلام شده که مقابله با نشت نفت در آب یخ زده " تقریبا غیر ممکن می باشد" و اشتباهات اجتناب ناپذیر،  به شدت  بر روی طبیعت شکننده قطب شمال  تاثیر می گذارد.
شرکت های نفتی به منظور مته زدن برای نفت در یخ های قطب شمال، باید کوه های غول پیکر یخ را از سر راه چاه ها کنار بکشند. برای این کار با استفاده از شلنگ های غول پیکر، آب داغ بر روی یخ ها می پاشند.
اگر ما به آنها اجازه این کار را بدهیم، بروز فاجعه نشت نفت رویدادی خواهد بود  که در مدت زمان کوتاهی باید منتظر رخ دادن آن باشیم.
ما شاهد خسارت های جبران ناپذیر اکسون والدز (Exxon Valdez) در آلاسکا و سکوی نفتی دیپ واتر هوریزون (Deepwater Horizon) در خلیج مکزیک بودیم و نمی گذاریم بار دیگر این اتفاق در قطب شمال تکرار شود.
حفاری های نفتی در آبهای قطب شمال باید ممنوع شود.

امضا کنید!
 ماهیگیری صنعتی
ناوگان های ماهیگیری صنعتی، ترال آبهای قطب شمال را آغاز کرده اند
هزاران سال است که مردم محلی قطب شمال، به روش ماهیگیری پایدار، ماهی صید می کنند ولی این تهدید بزرگی خواهد بود اگر ما اجازه دهیم شرکت های عظیم ماهیگیری، از اقیانوس قطب شمال سوءاستفاده کنند.
 ما به قانون ممنوعیت ماهیگیری صنعتی ر آبهای قطب شمال نیاز داریم 
 امضا کنید!
 جنگ
کشورهای قطب شمال در حال آماده سازی برای جنگ احتمالی بر سر قطب شمال هستند

همانطور که در گزارش های ویکی لیکس آمده ایالات متحده آمریکا بحث "افزایش تهدیدات نظامی در قطب شمال" را پیش کشیده و روسیه "مداخله نظامی" را در آینده پیش بینی کرده است.
خطر جنگ در قطب شمال یک واقعیت است. کشورهای اطراف قطب شمال، میلیاردها دلار صرف تسلیحات قطب شمال، خرید زیردریایی، جت های جنگنده و یخ شکن های هسته ای کرده اند و آماده اند تا با بخطر انداختن صلح منطقه و برای بدست آوردن مطالباتشان به خشونت متوسل شوند.
قطب شمال متعلق به هیچ کشوری نیست و همینطور هم باید بماند.
امضا کنید!
پرچمدار
ما می توانیم قطب شمال را از نابودی نجات دهیم، کمک کنید تا پرچمی برای آینده قطب شمال برافرازیم.
 هیچ دولت یا ارتشی برای حفاظت از قطب شمال وجود ندارد. کشورها و شرکت ها، حریصانه تنها بفکر سودجویی هستند. این وظیفه ماست تا از این منطقه ی منحصر بفرد محافظت کنیم.هفت میلیارد نفر بر روی این سیاره زندگی می کنند. هر کدام از ما تحت تاثیر سلامت قطب شمال هستیم: با انعکاس پرتو خورشید بر روی یخ های قطب شمال، آب و هوای کره زمین تنطیم می شود و غذایی که ما می خوریم می روید و رشد می کند.
ولی در حال حاضر تغییرات آب و هوایی و روند گرمایش زمین در قطب شمال، دو برابر بیش از دیگر نقاط جهان دیده می شود. قطب شمال در عین حال خط مقدم صنعت نفت - سوخت های آلاینده فسیلی - است که مهمترین عامل آب شدن یخ هاست.
با متوقف کردن این هجوم جدید برای استخراج نفت در قطب شمال، راه را برای ایجاد تغییرات ریشه ای در تولید انرژی پایدار و پاک باز می کنیم تا جهانی قابل زندگی برای فرزندانمان باقی بگذاریم.
 ما متوجه هستیم که در نقطه مقابل قدرتمند ترین کشورها و شرکت ها ایستاده ایم.
ولی ما با اتحاد با یکدیگر، نیرویی قوی تر از هر نیروی نظامی یا بودجه شرکت ها هستیم. نگرانی مشترک ما برای سیاره ای که برای فرزندانمان بجا می گذاریم، فراتر از تمام مرزهایی است که ما را از هم جدا می سازد. ما - با هم - امروز قوی ترین نیرو هستیم.
از این رو است که ما نام شما را همراه با نام یک میلیون نفر دیگر، بر روی پرچمی که توسط افراد جوان این جهان طراحی شده است را به قطب شمال می بریم و آنرا در اعماق اقیانوس، در بالاترین نقطه جهان مستقر خواهیم کرد. این نشان دهنده دیدگاه مشترک ما برای یک سیاره ی سبز، صلح آمیز و سالم است که بستگی به محافظت از قطب شمال دارد.
اما پرچم تنها یک نماد است. ما صدای شما را به رهبران سیاسی جهان می رسانیم و از آنها می خواهیم جایگاه خود را در رابطه با قطب شمال روشن کنند. گام به گام، در حالیکه جنبش ما به پیش می رود، به سوی سازمان ملل متحد حرکت خواهیم کرد و خواستار یک پیمان جهانی برای حفاظت از قطب شمال خواهیم شد.
٣٠ سال پیش، ما یک کمپین مشابه برای حفاظت از قطب جنوب به راه انداختیم و هیچکس باور نمی کرد که ما موفق شویم، اما ما موفق به ایجاد یک پارک جهانی در قطب جنوب شدیم.
اینک نوبت نجات قطب شمال است
به کمپین یک میلیون امضا برای نجات قطب شمال بپیوندید
با ما به قطب شمال بیایید
 هر زمان که تعداد امضاها به یک میلیون رسید، آنها را بر روی پرچمی، برای آینده، در اعماق اقیانوس، در بالاترین نقطه جهان، مستقر خواهیم کرد.
منبع:

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر