۱۳۹۱ مرداد ۲۸, شنبه

شفاخانه آناهیتا / لحظه دیدار نزدیک است!

دیداری از پناهگاه عشق
چند هفته ای می شود که ساکنان موقت و دایمی، بیمار و بهبود یافته، در شفاخانه آناهیتا مستقر شده اند.
 مکانی که گوش توله سگها را با قیچی باغبانی نمی برند و مادر توله سگها و بچه گربه ها را بیرحمانه نمی کشند.
جایی که سگها از فشار گرسنگی مدفوع مرغها را نمی خورند و بازو و کمرشان با میل و چماق شکسته نمی شود. به زنجیرشان نمی کشند و...
اینجا آشیانه ی سبز عشق و مهربانی، صفا و وفا است

هر چند که تا  به پایان رساندن بخش های گوناگون پناهگاه و براه اندازی آن، راه بسیار دشوار، دراز و پر هزینه ای در پیش روی آزاده محجوب و یارانش است...
ولی شما فرصت این را دارید که در این کار بزرگ و انسانی به روش های زیر سهمی داشته باشید!
١- کمکهای مالی
٢- فراهم کردن و فرستادن نیازمندیهای روزمره مانند دارو و غذا
٣- نیروی انسانی
٤- مصالح ساختمانی و دیگر تجهیزات ساختمانی
٥- آگاه سازی و به اطلاع رسانی

فهرست کاملتر را در فیسبوک حامیان حیوانات گیلان بخوانید
حامیان حیوانات گیلان: حیوان دوستان گرامی، دیدار عمومی از شفاخانه آناهیتا برای نخستین بار برای شما عزیزان میسر خواهد بود.
 ساعات و تاریخ بازدید: ساعت ده صبح تا ١٢ ظهر روزهای یکشنبه و دوشنبه ٢٩ و ٣٠ مرداد .
 لطفا جهت نام نویسی و هرگونه سوال با شماره تلفنهای:( ٠٩٣٦٩٢٩٨٣٥٩ آزاده محجوب) و المیرا(٠٩١١٧٦٤٥٤١٠) تماس بگیرید.

نیازمندیهای این هفته:
نیاز فوری به یک دستگاه یخچال
حیوانات بیمار و رنجور ساکن پناهگاه که چشم امیدشان به دستهای مهربان و بخشنده شماست
آفتاب
آزاده در باره آفتاب چنین می نویسد: دیدم پای چپش میلنگد و قسمت باسنش دو لکه بزرگ حاصل از جرب دارد. او را شستم پر از کنه و کک بود. کنه ها مثل دانه های انگور دورتادور حدقه چشمش را هدف گرفته بودند.حدود ٤ سالش است اما دندانهایش بیشتر پوسیده و شکسته و از بین رفته اند.پستانهایش سیاه و آویزان هستند.
او را نزد دکتر رضاخانی بردم.عفونت شدید واژن و رحم ناشی از توله کشی بسیار زیاد،کمخونی،ضعف بنیه ملموس، لاغری، عفونت دندان و شکستگی دندانهای فک پایین دارد. یک ضربه ی قدیمی هم به کمرش خورده و کجش کرده. بابت همان میلنگد. دکتر معتقد است در نگهداری اش بسیار کمکاری شده اما احتمالا میتوان با جراحی کمرش درست بشود.

در واقع او یک ماشین توله کشی بوده است.
او را آفتاب نامیدم زیراکه با پاگذاشتن در غروب یکروز از زندگی اش در شفاخانه آناهیتا، آفتابی روشن بر زندگی اش تابیده است، به امید خدا و کمک دوستداران حیوانات.
او ظرف دو تا سه هفته آینده بعد از بنیه گرفتن و تقویت شدن، نیازمند جراحی رحم است. بعد هم باید در مورد کمرش تصمیم گرفته شود.

افرا
افرا ماده سگ حدود ده ساله ی بینوایی که به همین حالت که در عکسها هست در خرابه ای در روستای لیش واقع در شهرستان سیاهکل استان گیلان یافتمش در اردیبهشت ٩١.
او مبتلا به عفونت شدید خون و دستگاه تنفسی،کمخونی بسیار بسیار شدید،بزرگ شدگی قلب،تنبلی کلیه ها، جرب دمودکس و سارکوپتس، دندانهای شکسته و عفونت لثه، ناراحتی کبد، عفونت رحم ، عفونت مثانه و خلاصه راحتتان کنم یک بغل بیماری بود.

بعد از ماهها پرستاری از او و صرف هزینه های بسیار برای آزمایشات و سونوگرافی های متعدد برای او و تغذیه و ویتامین تراپی سفت و سخت، او امروز بهبود یافته و الان معلوم شده که از نژاد ژرمن است البته کمی مخلوط است ولی بسیار موهای خوشرنگی دراورده و سرحال است. افرا امروز نیازمند جراحی رحم است.چون عفونت کرده و هرچه زودتر باید برداشته شود.دکتر رضاخانی دامپزشک معالج او اظهار کرده است که اگر در حین جراحی به مشکل کلیه ها که ماهها با اوست برخوردند ممکن است یک کلیه را هم بردارند تا افرا بیشتر زنده بماند. قسمتهای بالایی کلیه هایش خون پمپاژ نمیکند. کسانی که مایلند به جراحی افرا کمک کنند لطفا به شماره حسابهای زیر واریز کنند یا میتوانند مستقیما(به هرمیزان) به کلینیک آهو واقع در رشت-خ دیلمان-خ شیرخانی-تلفن01317720772 دکتر رضاخانی، بپردازند تا به افرا کمک شود. هزینه جراحی او بین دویست تا دویست تا سیصدهزارتومان متغیر است.
عکسها او را ساعتی پس از نجات و بعدی که خوب شده او را ٤ ماه بعد در زیرزمین کوچکی در شفاخانه آناهیتا نشان میدهد. ما مقصر نیستیم افرا خودش گوشه گیر است و زیاد نمیرود توی زمین بازی کند. خب پیر است و محافظه کار! یکوقت بعضی نروند باز برای من قصه درست نکنند که من سگها را روی خاک میخوابانم!!!!
...هفته گذشته افرا هم جراحی شد.او مبتلا به عفونت رحم بود. سنش بالاست و نیاز مبرمی به عقیم سازی داشت.
عکس او را دقایقی قبل زیر آفتاب صبحگاهی شفاخانه آناهیتا نشان میدهد. به علت نبود اتاق بستری برای سگهای شفاخانه او در زیرزمین ایوان ویلا نگهداری میشود.
 بهرحال او برغم عمل سنگینش و بی حس بودن پاهایش و بی اشتهایی و بعدش هم صرفا استقبال از شیر کم چرب سرد به عنوان تنها غذای مطلوب! برای یکی دو روز بعد از عمل،اکنون خوبست.

تمام جراحی های لازم شفاخانه از جمله تخلیه چشم، دراوردن میله، برداشتن تومور دهانی،عقیم سازی ها انجام شده.
برای تامین هزینه ها مجبور شدم ساخت و ساز را متوقف کنم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر