۱۳۹۰ مرداد ۳۰, یکشنبه

با وجود امضای برنامه جهانی حفاظت از ببر؛ چین تجارت پوست ببر را قانونی اعلام کرد

سبزپرس- گروه بین الملل: آژانس تحقیقاتی محیط زیست، EIA، از ایالات متحده آمریکا، انگلستان و همه کشورهایی که در پروژه جهانی حفاظت از ببر فعالیت می کنند هشدار داده اند که چین باردیگر خرید و فروش پوست ببر را در این کشور قانونی اعلام کرده است. این در حالی است که فروش پوست ببر، متناقض با کنوانسیون جهانی تجارت گونه های در معرض خطر، سایتیس (CITES) است.
به گزارش سبزپرس و به نقل از سایت محیط زیستی مونگابی، بر اساس آن چه آژانس تحقیقاتی محیط زیست، EIA اعلام کرده است، دولت چین طرحی ارائه داده است که در آن اجازه قانونی استفاده از پوست ببر داده می شود. چینی ها می گویند که این پوست ها از جاهایی مانند مزارع پرورش ببر تامین می شود اما در هر حال مسوولان EIA می گویند که این طرح چندان شفاف نیست و تنها سرپوشی است برای فروش پوست ببرهایی که در طبیعت شکار شده اند.
آن ها معتقدند که این اقدام چین نه تنها هیچ کمکی به حفاظت از این جانور در معرض انقراض نمی کند بلکه دست قاچاقچیان پوست را بازتر می کند.
اما این اقدام عجیب دولت چین در حالی اتفاق می افتد که این کشور برنامه جهانی احیای ببر را امضا کرده است. این برنامه قصد دارد تعداد ببرها را تا سال ٢٠٢٢ میلادی دو برابر کند و برای این منظور نیز ٣٠٠ میلیون دلار در نظر گرفته شده است. با این حال مسوولان می گویند که این اقدام «مسخره» چین، این برنامه را تحت تاثیر قرار می دهد. اخیرا مواردی برای فروش اینترنتی پوست ببر دیده شده است. یک پوست ببر ١٢٤ هزار دلار قیمت گذاری شده است. یک ببر تاکسیدرمی شده هم تا ٧٠٠ هزار دلار قیمت گذاری شده است. به علاوه پوست پلنگ هم چیزی بین ١٠٠ هزار تا ٣٠٠ هزار دلار ارزش گذاری شده است.
در حال حاضر برآورد کارشناسان جهانی حیات وحش نشان می دهد که چیزی در حدود ٣ هزار و ٥٠٠ ببر در حیات وحش زندگی می کنند. آنها می گویند که در سال ١٩٠٠ این جمعیت ١٠٠ هزار ببر بوده است. / ن.ح

کالاهای چینی را تحریم کنیم
چینی ها ببرها
را میکشند برای...

ببر ها را از نابودی نجات دهیم که فردا دیر است. خرگوشها یکی دیگر از قربانیان صنعت پوست در کشور چین کشتار سگها و گربه ها در چین برای استفاده از گوشت و پوست
مرگ تدریجی در جاسوئیچی‌های چینی

آنها آبهای کره خاکی مان را مسموم و آلوده میکنند

فیلم مزرعه خرسها در چین

فیلم مزرعه ببرها در چین

فیلم کشتار خرگوشها در چینکالاهای چینی را تحریم کنیم

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر