۱۳۹۴ مهر ۲۲, چهارشنبه

از پناهگاه پردیس چه خبر؟

جهان توسط کسانی که شرورانه رفتار میکنند نابود نخواهد شد، بلکه به وسیله ی کسانی که آنها را تماشا می کنند بدون اینکه کاری انجام دهند - آلبرت انیشتین
پناهگاه پردیس: اکنون چند روز است که بارندگی های شدیدی در منطقه شروع شده متاسفانه قسمتهای سرپوشیده کفاف همه سگهای پناهگاه را نمیدهد و این باعث میشود تعداد بسیار زیادی زیر باران بمانند و خیس شوند و بدتر از همه گل و لای زمین پناهگاه است که تن همه را آغشته به گل و ...میکند.
 ما از حالا باید بفکر سرپناه آنها باشیم حتی اگر بشکل موقت هم شده باشد زیرا زمستان که برف شدیدی خواهد بارید واقعا سخت خواهد شد دوستان کمک کنید تا با داربست و ایرانیت سیمانی بتوانیم سرپناهی برای بقیه زبان بسته ها ایجاد کنیم زمستان پشت در است از حالا هوا سردتر شده خواهش میکنم جدی تر به قضیه نگاه کنید همه در خانه های گرم در حالیکه این زبان بسته ها با تن خیس شده در زیر باران و برف باید چند ماه را دوام بیاورند.
برای کمک به تهیه داربست و ایرانیت و همچنین خرید گازوئیل بما کمک کنید. از حالا باید به فکر این بی پناهان باشیم. پردیس منتظر دستان یاریگر شما انسانهای مهربان هستند مارایاری دهید...
نجات سگ بینوا از مرگ حتمی‎
 ‎تازه به پناهگاه رسیدم که دیدم خانمی با سرعت با ماشینش جلوی درب پناهگاه پیچید و سراسیمه پیاده شد به طرفم آمد حتی صدایش هم میلرزید گفت خانم کمک کنید سگی بدحال پشت ماشینم هست که شدیدا خونریزی میکند.
 چند بار خون بالا آورده و بسیار بدحال است.
 گفت جلوی باغ ما زندگی میکند وامروز به یکباره اینچنین شده سریع حامد سگ را بغل کرده واز ماشین به طرف درمانگاه دوان دوان برد بلافاصله سرم زدیم وتزریقات اورژانسی برای بند آمدن خونریزی و...را انجام دادیم تا رسیدن آقای دکتر وضعیتش را استیبل کردیم تا عصر دو بار دیگر شدیدا خون روشن دفع کرد.
 ولی خوشبختانه شب که داشتیم برمیگشتیم وضعیتش خوب شد بلند شد آب خورد و راه رفت و توانست بطور کامل تعادلش را حفظ کند شکر خدا این مورد هم پایان خوشی داشت.
توله های بی گناه مانند زباله بداخل جوب انداخته شده بودند‎.
این توله ها را داخل کیسه ایی ریخته و به داخل جوب پرت کرده بودند کاملا مشخص بود از مادر بیچاره اش جدا کرده بودند واقعا این موجودات پست دوپا نه وجدان دارند نه شرافت اخلاقی.
 خوشبختانه خانمی مهربان آنها را پیدا و با ما تماس گرفت و ما تحویل گرفتیم ابتدا آنها را لای پتویی نرم قرار دادم از شیر خشکی که آقای نظیری از آلمان به پناهگاه اهدا کرده بودن درست وسعی کردم شکمشان را سیر کنم اما آنها به مادرنیاز داشتند.
 خوشبختانه سگ ماده بسیار مهربانی را با توله هایش به تازگی به پناهگاه منتقل کرده بودیم با حوصله یکی یکی آن را روی سینه اش قرار دادیم کوچولو ها شروع کردن به سیر خوردن و مادر هم آنها را پذیرفت و این داستان هم ختم به خیر شد.
توله های درشترتوله های سگ ماده پناهگاه است
پای زخمی و پوست پاره شده این مهمان جدید‎
بین موارد جدید تازه وارد سگی بود با پوست پاره شده و جدا شده از عضله که این زخم در اثرتماس و کشیدگی با جسمی تیزایجاد شده بود.
بعلت اینکه کمی عفونی هم شده بود قرار شد چند روز آنتی بیوتیک گرفته و سپس بخیه زده شود.
نجات سگ کتک خورده ایی که در انتهای کوچه ایی پناه گرفته بود‎.
این دوست پشمالو در حالیکه قادر به حرکت نبود و حسابی کتک خورده بود داخل کوچه مخروبه ایی در خیابان خیام پناه گرفته بود بر اثر ضربه ایی که به پایش وارد شده به سختی میتواند راه برود این زبان بسته اکنون در پناهگاه است و امورات درمانیش ادامه دارد.
نجات بچه گربه ایی با دو پای فلج کنج دیوار تنها و بی پناه‎
این کوچولوی بسیار مظلوم و دوست داشتنی در حالیکه دو پای نحیفش فلج شده کنج دیواری پناه گرفته بود.
 ما آن را نجات و به کلنیک منتقل کردیم اکنون بستری و مداوا میشود دکتر امیدوارهست که درمان میشود چون آسیب نخاعی است و شکستگی در پاها وجود ندارد اما روی دو دستش بدن نحیفش را میکشد .امیدوارم درمان نتیجه دهد.
تصاویری از زنده گیری تیم پناهگاه پردیس‎
بچه های زحمتکش تیم زنده گیری بطور شبانه روزی و اکثر اوقات فقط با ۲ یا ۳ ساعت خواب در ۲۴ ساعت در حال زنده گیری و نجات زبان بسته ها و انتقال آنها به پناهگاه هستند .
در یکی از تصاویر لوس شدن دوست پشمالو پس از زنده گیری بسیار بامزه و قشنگ است.
 گاهی پیش خود میگویم شاید آن ها با حس قوی که دارند میدانند به منزل و ماوی خود منتقل میشوند...
راههای کمک:
دوستان داخل ایران:
شماره تماس با ما:09143153285 کمکهای خود را میتوانید به حساب های زیر واریز نمائید.6037694000743009 کارت صادرات
و ملی کارت 9977 8029 9914 6037 بنام ژیلا پورایرانی
و دوستان خارج از کشور:
شما میتوانید برای ارسال کمکهایتان به پناهگاه پردیس از طریق وب سایت 
http://www.sepantafoundation.org/en/donate
مبلغ مورد نظر را انتخاب کرده وهمیاری کنید کمکهایتان را میتوانید از طریق پی پال انجام دهید و در قسمت contact در سایت سپنتا ایمیل آدرس خودتان را برای خانم جاسمین قربانیان ارسال کنید و آگاهیهای لازم در مورد مبلغی که دریافت شده به شما داده خواهد شد .
بنیاد خیریه سپنتا در کشور هلند 
www.sepantafoundation.org۱ نظر: