۱۳۹۴ دی ۵, شنبه

حمله اراذل و اوباش به پناهگاه حیوانات پردیس

روز جمعه ۴ دیماه٬ زنی به همراهی چند لات چاقوکش به پناهگاه پردیس تبریز حمله کرد تا به اصطلاح سگی را که دو سال پیش به پناهگاه برای درمان تحویل داده بود پس بگیرد!
فیلم کوتاهی  از ورود غیر مجاز این زن که از نرده ها بالا می رود و آرامش سگ ها را بهم می زند.
از صفحه پناهگاه حیوانات پردیس: آگاه باشید که سود جویان تا کجا برای سوء استفاده از اسم حیوانات میروند
دوستان به دنبال سوء استفاده مشتی افراد که ماهیتشون برای ما شناخته شده نبود و نیست از یکی از سگ های پناهگاه به اسم مگی که داستان آن را پریروز برای شما پست کردیم.
این افراد که میخواستند با سوء استفاده از اسم پناهگاه پردیس و یکی از سگ های معلول پناهگاه دست به کلاهبرداری از مردم زده و پول جمع کنند٬ پس از رسوا شدن از قصد کثیف و پلیدشان دست به اقدامی کثیف زدند. 
من به دلیل ابتلا به آنفولانزا امروز قادر به رفتن به پناهگاه نبودم. ناگهان حامد از پناهگاه تماس گرفت که دو خانم و ۶ مرد به پناهگاه آمده و میخواهند که مگی را به آنها تحویل دهیم و برای این کار متوسل به زور شده و حتی چاقو هم در دسترس دارند و میخواستند با توسل به زور وارد پناهگاه شده و مگی را با خود ببرند و زنی که سردستگی آنها را به عهده دارد و خود را جوادی نامی معرفی میکرد٬ فکر میکرد که من در داخل پناهگاه هستم و با الفاظ رکیک و فحش خواستار بیرون آمدن من شده بود که من هم به همراه مادر و برادرم به سرعت خود را به پناهگاه رساندم. 
یکی از گردن کلفت هایی که این زن همراه خود آورده بود و به زور وارد پناهگاه شده بود وقتی که با حمله سگ ها مواجه شده بود سعی در دفاع خود با چاقو در برابر سگ ها شده بود که خوشبختانه آسیبی به سگ ها نتوانست برساند و نهایتا کار به جایی کشید که دخالت نیروی انتظامی لازم شده و نیروی انتظامی به پناهگاه آمد و با دخالت نیروی انتظامی و صورت جلسه کردن حادثه این افراد مجبور به ترک محل شدند.

از آنجا که تمامی مشخصات این افراد در صورتجلسه نیروی انتظامی ثبت شد٬ وکیل پناهگاه نسبت به شکایت قانونی از این افراد سود جو و نابکار اقدام خواهد کرد.


این نابکاران که فکر کرده اند پناهگاه بی در و پیکر است و میتوانند بیایند و با آوردن مشتی گردن گلفت هر کاری میخواهند بکنند و هر سگی را که خواستند ببرند بعد در فضای مجازی با مظلوم نمایی خود اقدام به جو سازی علیه پناهگاه کرده, ادعا میکنند که ما به حیوانات نمیرسیم و به آنها غذا نمیدهیم٬ در حالی که حامیان پولداری داریم و حیوانات در شرایط بدی به سر میبرند این در حالی است که تمام روز رسیدگی به سگ های پناهگاه به دلیل تشنج وحشی گری های این نابکاران دچار وقفه شد. در حالی که تمام ماوقع حادثه در صورتجلسه نیروی انتظامی ثبت و ضبط شده است.

غرض از این پست نه تنها اطلاع رسانی مشکلاتی است که پناهگاه از دست نامردمان نا به کار با ان روبرست میباشد که تمام روز و وقت کارگران پناهگاه از صبح تا عصر صرف سر و کله زدن با این نامردمان شد بلکه هشداری است به حامیان و حیواندوستان تا بدانند که افراد سود جو تا چه حد جهت سوء استفاده و جمع کردن پول زیر اسم حیوانات زجر کشیده و آسیب دیده٬ دست به چه اقدامات پلیدی میزنند. 
این افراد با قصد ربودن مگی نیت ادامه جمع آوری پول تحت عنوان کذایی عمل جراحی برای مگی را داشتند. در صورتی که همانطور که در پست قبل در مورد مگی ذکر کردیم٬ مگی بنا به نظر دامپزشکان مجرب تبریز احتیاجی به عمل جراحی نداشته و به زندگی خود در پناهگاه در قسمت سگ های خاص ادامه میدهد. 
این فرد ادعا میکند که مگی را خود آنجا به امانت گذشته در صورتی که مگی سگی ارجاعی بود که بیش از دو سال پیش به پناهگاه ارسال شده بود و این فرد و گردن کلفت های همراهش در این چند سال هیچ نگرانی نداشتند برای مگی تا حالا یک دفعه به فکر پول جمع کردن به اسم مگی افتاده اند. حالا هم دوباره تهدید کرده اند که این هفته از تهران میایند و با کتک مگی را میبرند.
پناهگاه همیشه برای بازدید کنندگانی که با رعایت ادب و موازین انسانی جهت بازدید پناهگاه میایند باز است و افراد بسیار زیادی ها هر هفته از پناهگاه دیدن میکنند و شرایط پناهگاه را دیده اند. 
تمام کارکنان پناهگاه تمام مدت صبح و عصر امروز در معرض عربده کشی و فحاشی این زن شیاد و گردن کلفت های همراهش بودند و از رسیدگی به وظایف روزانه خود که تغذیه و بهداشت محوطه است و ماندند که این شیاد پست فطرت برای مقاصد کثیف خود اقدام به گرفتن عکس و نشر اکاذیب در مورد پناهگاه کرده تا شرایط پناهگاه را اسفبار نشان دهد. مسلما جمع شدن فضولات ۸۰۰ قلاده سگ درطی یک روز در نتیجه عدم کار کارگران پناهگاه به دلیل وحشی گری های این شیاد کاملا مشخص است. در مورد غذا ندادن به سگ های پناهگاه؛ اولا از جثه سگ های پناهگاه معلوم است که غذا به آنها داده میشود یا نه. و هر فرد دارای عقل سلیم که بداند در صورت عدم تغذیه ۸۰۰ قلاده سگ در یک محیط ۲۵۰۰ متری چه اتفاقی میفتد به این ادعا میخندد.
ادعای غذا ندادن به سگ های پناهگاه ادعای مضحکی است که هر کس که کمترین اطلاعی از شرایط پناهگاه داشته باشد به سلامت عقل این فرد شک میکند.
هیچ کس جلوی تاسیس پناهگاه های جدید با شرایط ایده ال را نگرفته است. آنانکه مرتب به خورده گیری و تخریب پناهگاه پردیس میپردازند, بهتر است که به جای گزافه گویی در فضای مجازی از پشت کامپوتر های خود بیرون آمده آستین ها را بالا زده و پناهگاه های بیشتر و بهتر تاسیس کنند و ما را شرمنده کنند. تمام سگ های مملکت در پناهگاه پردیس نیستند. صد ها هزار سگ بی پناه و گرسنه و آواره در این مملکت وجود دارد که از همه سو در معرض ظلم و ستم و آزار هستند. به جای گزافه گویی های سایبری کاری برایشان انجام دهید.
دیشب تا صبح کله سحر داشتم عکس های این زن نفرت برانگیز رو می دیدم. البته چون اینستاگرام و از اینجور چیزا ندارم نتونستم کامل بخونم ولی خوب از قدیم گفتن مشت نمونه ی خروار است...
راستش وقتی دیدگاه های دوستان هرزه گوی این عفریته را دیدم یاد این پست افتادم!!!
با این تفاوت که از قرار دوستداران حیوانات در ایران٬ در این چند ساله٬ در زمینه ی توهین و ناسزا و تهدید٬ تکامل چشمگیری پیدا کرده اند!!!
ادب نزد ایرانیان است و بس!
تو نخستین صفحه ها٬ عکس دو تا سگ گذاشته و نوشته: "خونه حیاط دارمون رو فروختیم سپردم به کسی سیاهه رو دزدیدن و الان قهوه ایه تو یه باغ نگهداری میشه. پسرای عزیزم بودن."
 از مگی هم چند تا عکس انداخته و نوشته که در پناهگاه حیوانات پردیس هست ولی چراش رو ننوشته یا شاید در اون قسمتی نوشته که من نمی تونم بخونم.
کلی هم از پناهگاه و خانم پورایرانی تعریف کرده.
و بعدش... دیگه فقط و فقط عکس های لوسی است! نه یادی و دلتنگی و عکسی از اون دوتا سگش هست و نه خبری و نگرانی بابت مگی...
با لوسی بیچاره مانند یه عروسک رفتار می کنه!
خلاصه... ماه ها سرش به لوسی گرم بود و لباس های گرانقیمت براش می خرید... 
فکرش رو بکنید با پول این لباسها٬ چندتا سگ و گربه را از مرگ و درد و گرسنگی می تونست نجات بده؟
مگی٬ دو سال تمام در پناهگاه بود و بگفته خودش٬ خواهرش مرتب اونجا می رفت و خونواده اش کمک مالی می کردن...تا اینکه یهو فیلش یاد هندوستان می کنه! و با چندتا لات چاقوکش به پناهگاه حیوانات جمله می کنه!
یا شاید هم فکر مدیریت پناهگاه حیوانات پردیس به سرش زده؟!!!
پس از اینکه مدیر پناهگاه شد٬ حتمن اینا هم همکارش می شن!!!
تو صفحه اش نوشته: "دوستان اگر سگتون رو به کسی امانت بدین و و بخوایین برای نجات و درمانش اقدامات تخصصی انجام دهید ولی اونو بهتون پس ندن چیکار می کنید؟؟؟؟؟؟!!!!!!"
در پاسخ این زن هوچی باید بگم که من هیچوقت سگم رو به کسی امانت نمی دم!!! و پهلوی خودم نگه می دارمش و درمانش می کنم!
مخصوصن اگه وضع مالی ام اونقدر مانند شما توپ باشه که بتونم رنگ و وارنگ برای سگم لباس بخرم!!!

و اگرم مانند شما اینقدر بی رحم و بی عاطفه باشم و بخوام از سر خودم باز کنم و بدم به پناهگاه و یه سگ خوشگل کوچولو بجاش بیارم٬ پس از دو سال٬ از دیوار مردم بالا نمی رم تا با کمک چندتا لات چاقوکش بخوام پس بگیرم!!!

و باعث رنج و بی قراری و بی تابی حیوانات دیگر نمی شم...
لطفن در پشتیبانی از ژیلا پورایرانی و پناهگاه حیوانات پردیس کوتاهی نکنید و به این سلول های سرطانی امکان رشد ندهید.
شماره تماس با پناهگاه:09141033745 کمکهای خود را میتوانید به حساب های زیر واریز نمائید.
6037691551834484کارت صادرات 
و شماره حساب جاری بانک صادرات :
0102102032004
شماره ملی کارت:9977 8029 9914 6037 و شماره شبا : IR360190000000102102032004
در اروپا از طریق حساب بنیاد سپنا در هلند با مشخصات زیر:
(bank name :ING (netherlands
account holder sepanta foundation
IBAN :NL10INGB0006915261
BIC:INGBNL2A
در امریکا شمال وسایر نقاط جهان از طریق تماس با همیارونماینده پناهگاه ،آقای فرید آرام از کانادا 
با شماره تلفن :17788614175+
یا ایمیل :Farid_aram@hotmail.com
با این گونه شعبون بی مخ های فیسبوکی بیشتر آشنا شوید:
هجوم و تاخت و تاز شعبون بی مخ های فیسبوکی به حامیان حیوانات!!!
خاموشی دریا
 پی نوشت: 
پناهگاه حیوانات پردیس: بلاخره سرکار خانم مریم جوادی (Lucy-Joon) زحمت کشیدن از اینستا گرم تشریف آوردن در فیسبوک و این کامنت را گذاشتند. به دلیل اینکه ما در اینستاگرم صفحه نداریم و صفحه من دراینستا گرام یک صفحه شخصی است که مورد حمله و هتاکی ایشون و طرفداراشون قرار گرفته, جواب ایشون را اینجا میدیم و ایشون میتونن جواب بدن:

۱) شما اگه واقعا دلتون برای مگی میسوخت و میتونستین ارسالش کنین تهران چرا همون اول اینکارو نکردین؟


۲) شما در طی مدتی که مگی در پناهگاه پردیس بوده چند بار اومدید که در موردش پرس و جو کنید و ببینید که چه کار هایی در موردش انجام شده و با دکتر های پناهگاه صحبت کنید و شرایطش رو بپرسید و نظر دامپزشک های پناهگاه رو بپرسید؟


۳) شما در متنتون نوشته بودید که دامپزشک های تبریز گفتن که در تبریز امکانات برای درمان مگی وجود نداره و باید به تهران ارسال بشه. کدوم دامپزشک این حرف رو زده٬ کی و کجا و این دامپزشک هایی ادعایی شما کی و کجا مگی رو معاینه کردند که بدونن مشکل مگی چی هست که قابل درمان در تبریز باشه یا نباشه؟


۴) شما سگ را به پناهگاه امانت ندادید چون اصولا ما سگ را در پناهگاه امانت قبول نمیکنیم. سگ یا به سرپرستی و تحت حمایت پناهگاه در میاد تماما و کاملا یا اینکه اگر سرپرستی داره باید برای امانت گذاشتن سگ جای دیگه ای پیدا کنه. این حرف شما دروغ بزرگی بیشتر نیست که سگ را امانت گذاشتید. مگی به پناهگاه پردیس ارسال و واگذار شد و بعد از اون هم تحت حمایت٬ سرپرستی و مالکیت پناهگاه پردیس قرار داشته. پناهگاه پردیس هم پانسیون نیست که امانت قبول کنه.


۵) شما چرا قبل از اینکه هر گونه تعاملی و صحبتی با ما داشته باشید صفحه جمع آوری کمک باز کردید که از مردم پول بگیرید؟ ما در صورتی که نیاز به کار درمانی برای مگی بود و حتی در صورتی که احتیاج به ارسال مگی به تهران بود (که چنین چیزی نیست) خودمون میتونستیم به هر طریق هزینه های ارسال و درمان مگی را به تهران تهیه کنیم کما اینکه در سال های قبل وقتی که پناهگاه جراح مجربی در اختیار نداشت این کار را انجام میدادیم ولی حالا با وجود جراح مجربی همچون دکتر جار المسجد احتیاج به چنین کاری نیست.


۶) شما بعد از پستی که در مورد جمع آوری پول تحت اسم مگی راه انداخته بودید و ما دستتون رو رو کردیم به جای هماهنگی و صحبت انسانگونه و متمدنانه روز جمعه با ۴ نفر گردن کلفت راه افتادید اومدید پناهگاه با فحش و بدو بیراه از نرده های پناهگاه پریدید اومدید بدون اجازه تو پناهگاه که مگی را ببرید؟ فکر کردید شهر هرته و بی در و پیکر؟ آیا به افرادی مثل شما واقعا میشه اطمینان کرد که یک سگ زبون بسته را به دست افرادی مثل شما داد؟ 


۷) بعد از ۸ ساعت مزاحمت و درد سر درست کردن برای کارکنان پناهگاه٬ و اغتشاش و بهم ریختن آرامش روانی کارکنان پناهگاه و چاقو کشی و ورود به زور به پناهگاه و مشکل درست کردن در رسیدگی به کار کارگران پناهگاه که کارغذار رسانی به سگ ها و نظافت محوطه را غیر ممکن ساخته بودید به دلیل تشنج و رفتار وحشیانه خود و همراهانتان صرفا جهت تخریب وجه پناهگاه٬ عکس و ویدئو گرفتید که وانمود کنید که سگ های پناهگاه نه غذا دارند و نه بهداشت. شرم بر شما.


۸) در اینستاگرام ادعا کردید که مورد ضرب و شتم قرار گرفتید در صورتیکه شما و خانم دیگر همراهتان ۴ گردن کلفت دیگر را که چاقو هم داشتند به همراه خود آورده بودید که وارد پناهگاه هم شد. نیروی انتظامی هم پس از تماس کارکنان پناهگاه در محل حاضر شد و صورتجلسه کرد. اگر که شما مورد ضرب و شتم قرار گرفتید چرا همان وقت از طریق نیروی انتظامی صورتجلسه و شکایت نکردید.


۹) وکیل پناهگاه از طریق نیروی انتظامی و با استناد به صورتجلسه ثبت شده نیروی انتظامی پیگیر شکایت از رفتار ناشایست شما و پیگیری حقوقی مساله خواهد بود.


۱۰)ادعا میکنید افرادی که روی اینستاگرام مگی رو دیدند گفتند بیاریدش تهران درمانش میکنیم؟ از کی تشخیص های دامپزشکی و نحوه درمان حیوان توسط عموم بر روی اینستاگرام انجام میشه که ما بخواهیم بر طبق گفته های افراد بر روی اینستاگرام مگی رو به شما بدیم که ببرید تهران؟ پناهگاه کادر دامپزشکی خودش را داره و تمام تصمیمات درمانی سگ ها بر اساس نظرات دامپزشکان پناهگاه پردیس انجام خواهد شد نه از طریق حرف های افراد ناشناس در فضای مجازی. مگی تحت سرپرستی و مالکیت پناهگاه بوده و به هیچ عنوان به شما واگذار نخواهد شد. 

در خانه اگر کس است یک حرف بس است.
سخن آخر ژیلا پورایرانی را در اینجا بخوانید
به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقی...
پی نوشت دوم:
دیشب تا نیمه های شب٬ به صفحه های پناهگاه های ایران سر می زدم...
به امید یک پیامی دلگرم کننده٬ یک پشتیبانی جانانه و یا حتا یه خبر کوچولو٬ اون گوشه موشه ها٬ از یورش اراذل و اوباش به پناهگاه حیوانات پردیس. 
مری کریسمس زیاد دیدم!!! ولی دریغ از دو خطی که نشانی از اتحاد و همدلی میان پشتیبانان حیوانات در ایران باشه...
تنت به ناز طبیبان نیازمند 
مباد وجود نازکت آزرده گزند مباد
این هم فهرستی از چند پناهگاهی که برخی٬ خود به درد ژیلا پورایرانی گرفتارند و لام تا کام نگفتن ولی اگر زبانم لال٬ دور از جانش٬ بلایی سرش می آوردند صفحه شان پر می شد از ژیلا پور ایرانی!!!

صد افسوس...

پناهگاه مهر مشهد
شفاخانه حیوانات آناهیتا
پناهگاه حیوانات رسا
انجمن حامیان حفظ حیات سپهر
کمپین سفید
پناهگاه رز ورامین
پناهگاه حیوانات سوهانک 
پناهگاه گربه ها -زنده یاد شعله رئوفی-
سرپناه
حامی حیوانات سوهانک
گربه های اکباتان
تیم امداد رسانی به حیوانات -رها-
مانا حامی حیوانات
دیده بان گربه های ایران
پناهگاه گربه سرپناه
پناهگاه حیات اراک
فرشتگان باوفا- اینا فعلن سرگرم برگزاری مسابقه حیوانات خانگی هستن-
حاميان حيوانات سایه
مکتب حرمت حیات
جان پناه صبا
پناهگاه حیوانات نور 
پناهگاه حیوانات زاگرس
گروه امداد و نجات حیوانات اصفهان
پناهگاه وفا
پناهگاه حیوانات کرمان

این هم تنها پناهگاهی که جانانه پشت او و حیواناتش ایستاد: حیوانات بی سرپرست مازندران

درود و صد درود

 پی نوشت سوم: 

به پایان نیامد این دفتر!!!
لوسی جون دمش رو گذاشت روی کولش و رفت٬ حالا نوبت یه وکیل وصی دیگه شده!!!

۲ نظر: