۱۳۹۲ مهر ۲, سه‌شنبه

فیسبوک دوستداران حیوانات از نگاهی دیگر

نه هر که چهره برافروخت دلبری داند
نه هر که آینه سازد سکندری داند
نه هر که طرف کله کج نهاد و تند نشست
کلاه داری و آیین سروری داند

دو سال پیش ها بود که در گوگل دوستداران حیوانات در ایران را جستجو می کردم و یکی از صفحه هایی که باز شد همین فیسبوک دوستداران حیوانات بود.
راستش از وجود چنین صفحه ای بسیار خوشحال شده بودم. در ابتدا هنوز ذات اصلی خودش را نشان نداده بود و برای جمع کردن لایک، هم لینک های خوبی می گذاشت و هم مردم اجازه داشتن به سایت های مختلفی که در رابطه با حیوانات بود لینک دهند...اما به مجرد اینکه به اندازه کافی دوستدار پیدا کرد، آیین نامه گذاشت و از آن موقع به بعد بجز چند نفر از دوستداران به به و چه چه گو، دیگه نه کسی می تواند لینک بگذارد و نه تحمل هیچگونه انتقادی را دارد و البته پاسخی هم به انتقادات دوستانش نمی دهد!

دیگر هم به هیچ صفحه و سایتی لینک نمی دهد البته بجز چند تایی که فک و فامیل ها و آشنایان خودش هستند و بیشتر به منظور تبلیغ برای لایک گرفتن!!! هر مطلبی را هم که در صفحه ها و سایت های دیگران می بیند را به نام خودش می گذارد!!!
دیدگاه هایی که کوچکترین لحن انتقادی در آنها باشد را حذف می کند، لحن بسیار بی ادبانه و توهین آمیزی دارد و چپ و راست هم به دوستدارانش دستور گزارش  دادن صفحه های گوناگون را می دهد و با کوچکترین انتقادی، طرف را به قول معروف بن می کند و مردم را ممنوع الدیدگاه می کند!!! و این مرا به این فکر می اندازد که نکند این ها همان "برادران عرزشی" هستند و اینبار در لباس دوستداران حیوانات؟!!!

البته این یکی از شیوه های شناخته شده "دوست نداران!" حیوانات است که با گذاشتن چند پست و نشان دادن علاقه خود به حیوانات یا تشویق به گیاهخواری، در اصل منظور دیگری را دنبال کنند!!! یعنی در واقع مردم را از حیوانات و دوستداران حیوانات بیزار و منزجر کنند!!!
این ها با سوء استفاده از نام حیوانات، حامیان حیوانات و دوستداران حیوانات، در اصل هدف های دیگری، کاملن متفاوت با عنوان خود را دنبال می کنند...
مانند صفحه
"انجمن حمایت از حیوانات" که تحت پوشش نام و تصاویر حیوانات،  در اصل هدفش دادن آدرس به دوستداران فیلم ها و عکس های بقول خودشان خفن است و کسب درآمد از راه تبلیغ برای دیگر صفحه ها!!!
هر چند که بتازگی کمی زرنگ شده اند و به شمار عکس های بی هدف از حیوانات افزوده اند و تبلیغات شان را هم پس از اینکه مطمئن شدند دوستدارانشان آنها را دیده اند، زود پاک می کنند!!!

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست ...
برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است ...
از قرار افشاگری بنده هم به نفعشان شده و تعداد دوستدارانشان از ١٢٠,٠٠٠ نفر به ١٤٠,٠٠٠ نفر رسیده!!!
و یا مانند
جناب بابک خان نیکویی که هدفش سرکیسه کردن دوستداران ساده دل حیوانات، تحت نام جمع آوری کمک مالی برای ایجاد پناهگاهی برای حیوانات و صد البته کسب درآمد از راه تبلیغ برای دیگر صفحه ها است!!!
که البته افشاگری بنده در مورد ایشان هم به نفع صفحه "انجمن حمایت از حیوانات معلول و آواره" شد و تعداد لایکی هایشان از ٧٥,٠٠٠ به ٧٨,٠٠٠ رسیده!!!
از آنجا که این افشاگری ها برعکس عمل می کند!!! این افشاگری هم ارمغانی باشد برای صفحه دوستداران حیوانات که فکر می کنم پس از خواندن آن، تعداد لایکی هایشان همانطور که آرزوشان است به ١٠٠,٠٠٠ نفر به به و چه چه گو و از همه جا بی خبر برسد!!!

هر چند که نمی شود گفت از همه جا بیخبر!!! زیرا آن چیزی که من در این صفحه می بینم، آنها هم می بینند!!! ولی همچنان در حال "به به!" و "چه چه!" گفتن هستند!!!
 راستش اینقدر این صفحه چرت و پرت و حرف های بودار و بیهوده داره که نمی دونم از کجا شروع کنم!!! ولی اگه بلایی سر این تارنما آمد، بدانید کار همین برادران عرزشی است!!!
اگر حوصله خواندن همه ی مطلب را ندارید، دست کم یه نگاهی به تصاویر بیاندازید...
می گوید: از رسانه دوستداران حیوانات انتقاد کنید و ما را از گوشتزدهای ارزشمند خود بهره مند کنید!!!
 و
  
 کامنت هایی را که ادبیات نوشتاریش محترمانه باشه را پاک نمی کنیم...
این هم پاسخ  مودبانه!!! به یک انتقاد دوستانه... شما ناسزا و توهینی در آن می بینید که این همه تهدید و بی احترامی می کند؟!!!
در ضمن این عکس هم نوبر بهار نیست که کسی بخواد بدزده! اگر در گوگول جستجو کنید، ده ها تصویر در اندازه های مختلف می بینید. البته بدون این آرم نکبت دوستداران حیوانات!
خوشبختانه دیگران مانند این جناب ادمین عقده ای نیستند که عکس را خراب کنند تا مثلا معروف شوند!!!!
اما صحبت از دزدی شد!!! این تصویری است که همان روزهای نخست تارنمایم درست کرده بودم و در یکی از پست هایم گذاشته بودم. ببینید چه کسی دزد است!!!
البته این که کسی مطالب و تصاویر این تارنما را با ذکر و یا بدون ذکر منبع آن، به اشتراک بگذارد باعث خوشحالی و افتخار بنده است ولی اینکه چنین فردی که از یک طرف دم از دزدی دیگران می زند و از طرف دیگر نام صفحه خود را، آن هم به این بزرگی!!! روی تصاویر دیگران بگذارد... خیلی زور داره!!!
با پوزش فراوان از شما خوانندگان گرامی
ریدن یا شاشیدن؟!!! کدام بی ادبانه تر است؟!!!

ماجرا از این قرار است که یه دکتر دامپزشک، در صفحه "شخصی" فیسبوکش یه شوخی ای کرده بود.
و از آنجا که ادمین صفحه دوستداران حیوانات، مانند سازمان ضد اطلاعات باید به همه جا سر بکشه و در عین حال سوژه برای لایک پیدا کنه و دیگران را خراب کنه و خودش را به قول خودشان مینویی نشان دهد، این پست را گذاشت:

راستش من نمی فهمم!  لایکی هایشان باید گزارش بدن که طرف توی فیسبوکش نوشته اگه شنبلیله قرمه سبزی زیاد باشه، شاشون بو قرمه سبزی می ده؟!!! 
و به همین دلیل هم دیگه حیواناتشون رو نبرن نزد این دامپزشک؟!!!
حالا بنده هم از شما می پرسم: "ریدن یا شاشیدن؟!!! کدام بی ادبانه تر است؟!!!"
و این توضیح را هم اضافه کنم که دیدگاه تصویر بالا هم مانند بسیاری دیدگاه های انتقادی، بدون پاسخ حذف شد!!!
معنی باشگاه فرهنگی را فهمیدید؟!!!
برای چندمین بار هشدار می دهد که ناسزا گفتن و توهین ممنوع است:
یعنی دسترسی اینجور کاربرانی که خودش شارژشون کرده را هم قطع می کنه؟!!!
بنازم به این فرهیختگی و فرهنگ و ادب!!!
این توضیح رو هم بدم که تمام این گفتگو و بسیاری از تصویرها و دیدگاه های خودشون و دیگران را پاک کرده اند!!!
این صفحه، پر است از تصاویر و کاریکاتورهایی که به نظر من مناسب صفحه ای که آرمانش برابری، آشتی و مهربانی است، نیست...
 مانند این کاریکاتور که برای نخستین بار بنده دیدگاهی زیر آن نوشتم و آنرا بلافاصله پاک کردند و بهانه آوردند که با اسم واقعی نیست و با نام صفحه ام دیدگاهم را گفته ام!!! هر چند دیدگاه های انتقادآمیز دیگر دوستان را که با نام و فامیل واقعی است را هم پاک  می کنند!!!
بنده اجازه ندارم از طریق صفحه ام  که صرفا در رابطه با حقوق حیوانات و محیط زیست بود دیدگاهی بزارم ولی تا دلتون بخواد تبلیغ فیسبوک های بی ارزش فک و فامیل هایش را می کند!!!
تمام مطالب و تصاویر این صفحه را دیدم و مشعوف و مستفيد شدم!!! گویا با یکدیگر قرار گذاشتن که اگه طرف صب به صب با گذاشتن عکس یه گربه، یه سلامی بکنه و شب هم یه شب بخیری بگه و یه عکس سگ بزاره، می تونه به عنوان یک صفحه دوستدار حیوانات تبلیغش رو تو صفحه اش بزاره!!!
هنوز نه به باره و نه به داره!!!
دختر عمه جان خبر میده، تموم شد!!! صفحه رو درست کردم و تبلیغش با تو و لایک کردنش با دوستداران حیوانات ایران!!!
طرف خیلی با حیوانات مهربونه!!!
من می گم جنیفر لوپز رو لایک کنید که تعداد حیواناتی که بخاطر پالتو پوست هایش فجیعانه کشته شده اند بیشتره!!!
 نوشته: "سازنده این صفحه یک دوستدار راستین حیوانات و گیاهخوار است و به اندازه ای برای یاری حیوانات بی سرپرست زحمت می کشه آنهم بدون هیچ دریغ و چشمداشت و خودنمایی که گفتنش در اینجا نمی گنجد!!! گفتگو در این باره نیازمند یک پیج جداگانه است!!!
بابا این جور که شما می گویید این شخص باید بزرگترین حامی حیوانات در ایران باشه!!! جنایت می کنید که نامش را نمی گویید!!! نشان خروس سپید را باید تقدیم ایشان کرد!!!
فقط متعجب هستم که این بزرگترین حامی حیوانات در ایران، چگونه هم فرصت می کند به حیوانات یاری رساند و هم این صفحه را مدام به روز کند، زیرا در اینترنت بدنبال عکس گشتن و یه چرتی زیرش نوشتن، کار بسیار وقت گیری است!!!
تا اونجا که من می دونم
آزاده محجوب هم یکی از حامیان حیوانات ایران است که بخاطر رسیدگی به تعداد بالای حیواناتش حتی فرصت نمی کرد چند تا عکس از حیوانات بیمارش در صفحه فیسبوکش بگذارد...

این هم چند تصویر از سایت این بزرگترین حامی حیوانات ایران:
طبق معمول عکس برینتنی اسپیرز عزیزشان!!! البته اینجا هوا گرم است و او هم چین چیلا ها، روباه ها، خرگوش ها، بچه فک ها و دیگر حیوانات مورد علاقه اش را همراه ندارد!!!
برای تماشای عکس های حیوانات بیانسه هم کافی است این جمله را در گوگل جستجو کنید: beyonce fur coat
علاقه بی اندازه سه به اصطلاح دوستدار حیوانات به باسن خانم ها!!!
یکی به بهانه عکس گربه 

دومی با عقرب!!! البته همانطور که می گه حتمن باید در رابطه با گسترش دامنه محبت به همه موجودات باشه!!!
 و سومی هم تعارف رو کنار گذاشته و اصل قضیه رو گذاشته!!!
حالا کدوم بیشتر لایک داره؟!!!

 سپاسگزاری یادتان نرود!!!
اما خودمونیم، ادمین دوستداران حیوانات هر چه خواهش و التماس کرد نتونست براش لایک جمع کنه ولی بنده، با همین سه عکس، چنان تبلیغی برای هر سه تا صفحه شون کردم که از فردا سیل دوستداران حیوانات برای لایک کردن هر سه تا صفحه سرازیر می شه!!! درست مانند دو صفحه "انجمن حمایت از حیوانات" و "انجمن حمایت از حیوانات معلول و آواره"!!!

 چشم شما روشن؟!!! منو باش که فکر می کردم وقتی یکی می گه بروی چشم، پاسخش چشمت بی بلاست!!!
هنگامیکه استثناء قاعده می شود و قاعده، استثناء!!!
و همونطور که خودشون با افتخار می گن، مایکل حیوان زیاد داشت!!! زرافه، فیل، مار، ببر، شامپانزه، لاما و...
ماه آگوست که می شه من همیشه یاد جورج آدامسون ( پدر شیرها) می افتم و ادمین دوستداران حیوانات یاد مایکل جکسون!!!
برای به اسارت درآوردن حیات وحش تبلیغ می کنید؟!!! چرا نمی گویید جای این لاک پشت اسیر در طبیعت در میان همنوعانش است؟!!! مگر خودتون نمی گفتید که عکس ها نباید نشان دهنده به سرپرستی گرفتن حیوانات حیات وحش باشه؟!!!
آموزش در سطح بسیار بالا به شیوه صفحه دوستداران حیوانات!!!
این هم از فک و فامیل های جناب دوستدار حیوانات، الهام گرفته از آموزش ها و راهنمایی های ایشان!!!
بهتر نبود بجای اینکه عکس سیگار کشیدن این پرنده رو با افتخار منتشر می کردید، تصویر رهاسازی اش را می گذاشتید؟!!!

البته همانگونه که خودشان فرموده اند: "سیگار برای انسانها زیان آور است." نه برای پرندگان!!!
پارادوکس!
یعنی اگه پیراهن تورتوری صورتی تن حیوان بی دفاع کنند، اسمش حیوان آزاری نیست و یهو جالب و فانتزی می شه!!!
عکس هر کس و ناکسی که صرفا چون یک حیوان دارد را می گذارد و به عنوان دوستدار حیوانات معرفی می کند!!!
نه یکی! نه دو تا! نه سه تا...
البته یادش رفته عکس های روباه و بچه فک ها، چین چیلا و خرگوش و دیگر حیوانات بریتنی جانش را بگذارد!!!
 مرگ خوبه برای همسایه!!! حالا چه کسی رو باید راپرت کرد؟!!!
 اگه اینم نمی دونین، همون بهتر که برین با صفحه "تو که راست می گی" تصویر های سرگرم کننده پیدا کنید!!! بنازم به این آگاهی رسانی و زبانی برای بی زبانان!!!
راستش می خواستم وقتی این پست را منتشر کردم زیرش بنویسم ادامه دارد... و هر از گاهی درباره یکی از شاهکارهایشان بنویسم ولی هنوز این پست را تموم نکردم؛ هر ساعتی که این صفحه را باز می کنم یه چرندی و چرت و پرتی می بینم!!! امونم رو بریده!!!
من فکر می کنم این بابا پیش از اینکه عکس و پستی بزاره اول چند استکان بالا می اندازه!!! شما منظورش رو از این پست می فهمین؟!!!

یکی از جدیدترین پست هایشان در مورد تفاوت بریتنی و جنیفر لوپز!!!
 زنهار خز و پوست پوشیدن "جنیفرلوپز" مانند "بریتنی" نیست! یکی مانند "جنیفر لوپز" خز و پوست میپوشد برای برخی برنامه ها اما یکی مانند "بریتنی" برخی برنامه ها را برگذار میکند برای پوشیدن خز و پوست! با اینکه پوشیدن خز و پوست از سوی هر دو اینها نابخردانه است اما یکسان نیست.‬ نتیجه اخلاقی؟!!!
بابا! بجای این چرندیات اون عکس های بریتنی جانت را بردار!!!

زودی پاکش کن که خیلی مایه آبروریزی است!!!
شب می خوابه، صب پامی شه و هر چرت و پرتی که به فکر معلولش می رسه رو با یه عکس می زاره و ٥٠٠ نفر هم لایکش می کنند!!!
این هم سپاسگزاری به روش دوستداران حیوانات از تمامی مهربانانی که به حیوانات کوچه و خیابان غذا می دهند!!!
باز هم تبلیغ حیوان آزاری. یعنی شعورشان نمیرسه که گوش گربه بسیار حساس تر از انسان است؟!!! از همین فرداست که هر بچه ای یک گوشی تو گوش گربه اش بزاره و صدای موزیکش رو بزاره تا آخرین درجه!!!
مسخره کردن حیواناتی که مورد آزار و ستم انسانها قرار گرفته اند، تنها برای اینکه تعداد پست هایشان بالا برود...
١١٧ نفر مسخره تر از خودشون هم لایکش کردن و ١٦ نفر هم به اشتراک گذاشتند!!!
معلومه طرف خیلی کارتون ماداگاسکار رو تماشا کرده و جدی گرفته!!!
این هم دومین و آخرین دیدگاه بنده در این صفحه که بجای پاسخ دادن، بنده را بن کردند تا دیگر نتوانم دیدگاهی در صفحه شان بگذارم!!!
صفحه دوستداران حیوانات اسارت پرندگان را باشکوه می بیند!!!
بهتر بود می نوشت: "یکی در آرزوی پرواز و آزادی..." و "یکی عاشق حیوان آزاری" ولی چرا این زن بی رحم که این پرنده شکوهمند را به اسارت درآورده، باشکوه است؟ حتمن بخاطر موطلایی بودنش!!!
 زیرا این یکی هم عین کار همون زن تصویر بالا رو می کنه ولی خوب، چون موهاش طلایی نیست، کارش باشکوه نیست!!!
رهنمودهای صفحه دوستداران حیوانات برای کامیابی در زندگی!!! آنهم در حکومت اسلامی!!!
می ترسم مردم فکر کنند هر کسی که گیاهخوار بشه، روانش هم پاک می شه!!!
ترجمه:
وقتی حقتون رو می خورند، تو دهنتون می زنند و نمی زارن صداتون در بیاد، با ملایمت سخن بگویید!
در هوای آلوده و مرگ آور شهرهای ایران، عمیق نفس بکشید!
اگر گشت ارشاد بهتون گیر نداد، شیک لباس بپوشید!
صبورانه بگذارید استثمارتان کنند!
وقتی حقوقتون رو نمی دن و از کار و دانشگاه اخراجتون می کنند، نجیبانه رفتار کنید!
اگه پول نان و اجاره و آب و برق و گاز و... رو بتونید پرداخت کنید، کلاهتان را بندازید هوا و همواره پس انداز کردن پیشکشتون!
پس از اینکه ساعت ها در صف های مختلف ایستادید و چیزی گیرتون اومد، یه شبه همه اش رو نخورید و عاقلانه بخورید!

بی باکانه عمل کنید تا سر از اوین در بیاورید!
خلاقانه بیاندیشید تا راپرت تون کنند، صفحه و تارنمایتان را ببندند و بازداشتتان کنند!
صادقانه کسب کنید، مانند سران حکومت اسلامی!
اگر حقوق چندین ماه عقب افتاده تان را دادند، هوشمندانه خرج کنید که معلوم نیست باز تا چند ماه دیگه، حقوقتون رو بالا بکشند!

یک چند وقتی هم هست که از دین زرتشت به اسلام گرویده و از حیوان دوستی(؟!!!) اسلام سخن ها می گوید!
این هم از استفتائات امام ادمین و پذیرش بی چون و چرای یک لایکی!!!
یکباره بگو اسب ها عاشق این هستند که انسانها آن ها را اسیر کنند و یک زین سنگین روی پشتش بگذارند، با هیکل گنده و سنگین شان روی پشتش بپرند و یک دهنه آهنی تو دهانشان بگذارند که مدام برای ترمز کشیده می شود و با تازیانه به رانش بزنند و با چکمه مدام توی شکمشان بکوبند و...

آقا یه سوال!!! من کسانی رو می شناسم که گوشت نمی خورند. نه برای اینکه عاشق حیوانات هستند! نه! چون گوشت دوست ندارند! و یا اینقدر چشمشون از بیماری های مخالف حیوانات ترسیده که گوشت نمی خورند! آیا این ها هم مانند هیتلر که گیاهخوار بود جزو کاربران درجه یک به حساب میآیند؟!!!
قابل توجه پناهگاه های حیوانات در ایران که با وجود امکانات محدود و اندک، روزی چندین سگ و توله سگ و گربه و بچه گربه ی بیمار و آسیب دیده هم به تعداد حیوانات تحت سرپرستی شان اضافه می شود!!!
برای این پستش یا باید به شیوه خودش ناسزا بدم و هر چی از دهنم درمیاد بگم یا سکوت کنم و داوری را بعهده خودتان بگذارم:
و این هم روش بسیار دوستانه و جلب کننده اش در پاسخ به دوستداران حیواناتی که گیاهخوار نیستند:
یاد سخنرانی های نماز جمعه می افتم که مردم بدون اینکه بفهمن طرف چی می گه بدنبال هر جمله اش، بیست تا الله اکبر به عنوان تصدیق می گویند!!!
واعظ غیر متعظ!!!
این هم دیدگاه همان دوستی که زیر تصویر کبوتر نظرش را گفته بود و حذف کردند که تصادفی از قیچی سانسور در امان مونده!!! مطمئن هستم اگر متوجه اش شوند با آبروریزی این را هم حذف خواهند کرد!!!
یک تقسیم بندی بسیار منطقی و هوشمندانه!!!
دوستداران حیوانات: خودشون!!!
سگ و گربه بازان: یعنی بیش از نیمی از لایکی های این صفحه!!! لایکی های گرامی، ول معطلید!!!
سگ و گربه پرستان: یعنی قاتلان خرس های سمیرم و بچه الاغی که با پتک کشته شد و... جزو دسته گربه بازان و سگ پرستان هستند!!!

به نظر شما این تصویر مناسب و گویایی است برای روز مبارزه با برده داری؟!!! یعنی در رابطه با برده داری مدرن تصویری که بیشتر منظورشون رو برسونه نمی توانستند پیدا کنند؟! به نظر من شاید بی ربط باشد ولی حساب شده است!!!
شاید با خودتان فکر کنید که دیگه شورش رو درآوردم و زیادی گیر می دم!!! ولی این تصویر صحنه ای از فیلم تخیلی "سیاره میمون ها" است که درباره آینده زمین وحکمرانی میمون ها روی زمین میباشد. در این فیلم، میمون‌ها با انسان‌ها مانند برده رفتار می‌کنند و روی آنها آزمایش می کنند!!!
پیام: بکشید حیوانات را!!! پیش از اینکه دست حیوانات به انسانها برسه...
چون قافیه تنگ آید برادر عرزشی به جفنگ آید!!!
آخه اینم شد سوال مردک نادان؟!!!
می گفتن بر اساس تقویم مایا، ٢١ دسامبر ٢٠١٢ پایان جهان است...
حالا این ادمین نابغه ما می پرسه دوست داری این اتفاق بیافته؟!!! بلی یا خیر!!! و دلیلش رو هم بگو تا صفحه ما حسابی پر بشه!!! و ١٠٦ نفر دیدگاه گذاشتن!!!
براستی تا زمانی که این نادانان نماد حیوان دوستی در ایران هستند، مردم حق دارن از هر چی حیوان دوست است متنفر باشند ...

ادمین جان! بجای اینکه هی بری جاسوسی صفحه های دیگران، یه سری به پست های دسامبر ٢٠١٢ خودت بزن که از هر لینک و پستی ٥٠٠ تا تکراری گذاشتی!!!
عدو شود سبب خیر!!! با این پیشنهاد بنده شاید یه سری دیگه از تصاویر مسخره ای که مایه آبرو ریزی ات هستند را هم حذف کنی!!!
این هم صفحه های گوناگون خانواده دوستداران حیوانات!!! لایک شون کنید!!!
كنار گود نشسته میگه لنگش كن!!!
داستان از این قراره که یه به اصطلاح دوستدار حیوانات، در حین رانندگی از توی ماشینش این سگ رو می بینه و در همان حال حرکت!!! یه عکسی هم ازش می گیره و می ره!!! و حتی از ماشین پیاده نشد تا دست کم این طناب را از گردنش باز کنه!!!

حالا اینکه اول برای صفحه دوستداران حیوانات می فرسته یا طبق معمول ادمین، این صفحه را بدون لینک دادن، عکس و مطلب را می دزده و به نام خودش منتشر می کنه رو نمی دونم!!!
اما بشنوید از اصل ماجرا که البته صفحه دوستداران حیوانات دیگر هیچگونه اشاره ای به آن نکرد!!!
پناهگاه رها: همین چند روز پیش بود که این عکس رو با این توضیح " که تورو خدا کمک کنید ،این سگ حامله است و یه پا ش هم شکسته با یه آدرس ....." روی فیسبوک پخش شد ،تمام دوستان حیوان دوست هم به اشتراک گذاشتن ، چندین نفر که روی پروفایل شخصی من شیر کردن و تلفن پشت تلفن که یلدا جون توروخدا یه کاری بکن این سگ حامله است ، من هم با تمام مشکلاتی که داریم ، با بقیه اعضای رها صحبت کردم و قرار شد به این شرط که عقیمش کنیم و جلوی به دنیا آمدن ٨-٩ سگ بدبخت دیگه رو بگیریم ،به این سگ پناه بدیم ،خلاصه از یکی از دوستان خواستم و رفت سگ رو آورد به یک جای امن در تهران منتقل شد ، و قرار شد دیروز یعنی چهارشنبه عقیمش کنیم ....
خوب دوستان عزیز و از راه دور حیوان دوست من این سگ نه تنها حامله نبود بلکه باید به اطلاعتون برسونم ،که یک سگ نر حدودا ١٠-١٢ ساله است ،پاش هم نشکسته ،فقط مشکلات کهولت سن داره همین !!
اون دوستی که فکر میکنه با این شلوغ کردن ها و اغراق در داستان ما رو وادار به کمک میکنه ، و بقیه دوستانی که بدون این که از صحت و سقم ماجرا خبر داشته باشن پشت هم یک مطلب رو شیر میکنن لطفآ به این چند نکته توجه داشته باشند:
١- ما و امثال ما که زندگی ،وقت ،جون و اعتبارمون رو گذاشتیم که به داد این فرشته های بیگناه برسیم ،اگر بتونیم کمک کنیم دریغ نمیکنیم ، اما الویت رو گذاشتیم برای سگ و گربه هایی که به کمک های فوری نیاز دارن ،مثل اون هایی که آسیب دیدن یا در شرایط خیلی بد نگهداری میشوند...
٢- وقتی اطلاعات نادرست میدین ،ما رو هم تو شرایط سختی قرار میگیریم، مثلا همین دیروز من این سگ رو که فکر میکردیم حامله است با یکی از سگ های ماده که باید عقیم میکردیم جا به جا کردم و یک روز دیگه به برنامه عقیم سازی اضافه شد ،بعد تو کلینیک معلوم شد که ایشون آقاست .حالا بماند که چقدر همه تو کلینیک خندیدن که یه سگ نر عظیم الجثه رو گفتن حامله است !!
٣- حیوان دوستی به این که بیاید اینجا به اشتراک بگذارید نیست ،اگر واقعا حیوانات رو دوست دارین لطفآ خودتون یک کاری انجام بدید ،گروه های مثل ما ، گروههای کوچیک با ٢-٣ نفر عضو فعال و چند هزار نفر حامی مجازی هستند ، فکر میکنید توان ٢-٣ نفر چقدره؟!!
در آخر باید بگم که اینجور گزارشات جز اینکه اعتماد ما رو به حرفهای شما از بین ببره فایده دیگه ای نداره، داستان چوپان دروغگو رو همه میدونیم ، و تنها کسانیکه متضرر میشن حیواناتی هستند که واقعا به کمک نیاز دارند.
یلدا
کاش این ادمین عرزشی بجای اینکه صب تا شب به فیسبوک دیگران سر بزنه تا گزکی از آنها پیدا کنه و فرمان راپرت دادن صادر کنه، به این گونه صفحه ها سری می زد و اخبار واقعی مربوط به حیوانات ایران را به اشتراک می گذاشت...
صفحه دوستداران حیوانات سرش به گسترش فرهنگ حیوان دوستی گرمه و دیگه خبری از سرنوشت این سگ نر حامله نگذاشت!!!
این هم سرانجام آن سگ، برای آن شمار اندک دوستداران راستین حیوانات که از نگرانی در بیان:
از خود متشکر!!!
اینجانب نیز زادروز بنده را به بنده شادباش می گویم!!!

ای لشکر راپرت کنان آماده باش! آماده باش!
منظور طرفداری از این صفحه نیست ولی اینکه صفحه دوستداران حیوانات از لایکی هایش می خواهد که این صفحه را مانند بسیاری صفحه های دیگر و به اهتمال زیاد صفحه ناکام بنده!!! گزارش دهند اصولا ربطی به آزار حیوانات ندارد زیرا کاملن واضح  و مشخص است که این صفحه، یک صفحه طنز است و درد برادران عرزشی از جای دیگری است!!!
بگذریم از این که این پست یک روز هم نماند و برای اینکه بیشتر از این مایه تمسخر خودشان نشوند، آنرا پاک کردند!!! البته کمی دیر جنبیدند!!!
چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی؟!!!

جانا سخن از زبان ما میگویی...
مامانی داره غذا می پزه و بابایی لنگش رو دراز کرده ساز می زنه!!!
بعد از خوردن غذا هم مامانی  می ره ظرفها رو می شوره و بابایی می ره با سگ قدم می زنه!!!
بعدش هم مامانی کهنه بچه ها رو عوض می کنه و حمامشون می کنه و براشون قصه می گه تا بخوابن و بابایی هم می شینه تلویزیون می بینه!!!

هنر نزد ایرانیان است و بس!!!
ببینید جمله های لوس و بیمزه ی ادمین ما چتور معجزه می کنه!!! ٦٢٩ نفر لایک کردن، ٦٣ نفر هم بهش دلداری دادن که نگران نباش مامانت رفته برات غذا بیاره و برمی گرده!!! اگرم نیامد من مامانت می شم!!! و ١٢٢ نفر هم به اشتراک گذاشته اند!!! حتمن به امید اینکه مامانش پیدا بشه!!!

در اصل این یک تصویری برای پس زمینه نمای رایانه است و بیش از ١٠٠ سایت و تارنما از آن استفاده کرده اند که البته در هیچکدام از این سایت ها صحبتی از گم شدن مامان این بچه گربه نشده بود!!!
یکی از آنها را انتخاب کردم. چون ننوشته این بچه گربه دنبال مامانش می گرده، طفلکی تنها یک لایک گرفته!!! نه کسی دیدگاهی براش نوشته و نه کسی به اشتراک گذاشته!!! 

این هم چند تصویر از خوشمزگی های صفحه دوستداران حیوانات که یه سری بیکار هم آنها را لایک می کنند؟!!! تازه این عکس ها را هم از صفحه های دیگه دزدیده بدون اینکه لینک بده!!! ببینید صفحه را با چه حرف های پوچ و بیهوده ای پر می کنند!!!
 
از آنجایی که هیچ مطلب و خبر مهمی در رابطه با حیوانات نیست؟!!! هی عکس تکراری می زاره و متنی به خیال خودش با نمک تر روش می زاره!!! و ١٠٠٠ نفر دیگه بازم لایکش می کنند!!!
جناب ادمین! این تصویر به تنهایی زیباست و نیازی به نام صفحه شما و قافیه مسخره و کودکانه تان ندارد!!!

بانمک؟!
لطیف؟!
گلاب به روتون! من یکی که دیگه از این همه چرندیات و بیمزگی ها بالا آوردم!!!
هر چرت و پرتی که بچه ها و نوجوانان خارجی زیر تصویر حیوانات می نویسند را ترجمه می کند و به خورد به اصطلاح دوستداران حیوانات می دهد و آنها هم زودی لایک می کنند که از دیگران در مسابقه حیوان دوستی عقب نمانند!!! به این می گن ترویج فرهنگ حیوان دوستی!!! البته اون قسمتی که گربه می گه:" جانم؟!" را ادمین بسیار خوشمزه خودش اضافه کرده!!! چون می ترسید خوانندگانش متوجه نکته بسیار بانمکش  نشوند!!!
آخه که چی؟ من نمی فهمم منظورشون از این نوع تصاویر که بیش از نیمی از صفحه شون را پر کرده و درخواست لایک هم براشون می کنند چیست؟ ترویج فرهنگ حیوان دوستی؟ هدفمند است؟ با نمک یا خنده داره؟!!! سرگرم گننده است؟!!! پیامی داره؟
واعظ غیر متعظ!!!
یه نگاه به ادبیاتی که بکار می بری بنداز بعد برای دیگران موعظه کن!!!
 
کاتولیک تر از پاپ!!! 
این هم شعار سیاسی دوستداران حیوانات!!!
نمی دونم، همجنس خواهان و طرفداران سقط جنینی که گیاهخوار هستند، از کاربران درجه یک و دوستداران حیوانات به حساب می آیند؟!!!
البته حساب کار آن همجنس خواهان و طرفداران سقط جنینی که گیاهخوار هم نیستند که مشخصه!!!
 اما در مورد مخالفان سقط جنین، بخصوص آقایان که همیشه کاسه داغتر از آش هستند!!! تنها می تونم بگم اگه به آنها هم تجاوز می شد و یا به هر صورت و دلیلی، ناخواسته باردار می شدند همین فردا پلاکارد موافقت با سقط جنین را دستشون می گرفتند!!!
در ضمن یه سوالی داشتم: آن کثافت کارها، همان زنانی هستند که مورد تجاوز قرارگرفته اند؟!!!
فرستادن هرگونه پیام سیاسی ممنوع!!! البته بجز خود ایشان!!!
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل... 
پی نوشت:
یکی از جدیدترین پست هایشان...
شما چیزی از این پست حالیتون می شه؟!!! راستش من چند بار خوندم و نفهمیدم اصلا خطاب به چه کسانی است و منظورش چیه!!! "اینا"چه کسانی هستند و چه گفته اند؟!!!
نمی دونم! شاید باز کسی نظرش را در موردی گفته و ادمین ما هم دیدگاهش را حذف کرده و تنها پاسخش را برای ما گذاشته که تنها خودش ازش سر در میاره!!!
یعنی میلیون ها ایرانی که گیاهخوار نیستند، حال این بابا رو بهم می زنند؟!!!

این حکایت را پایانی نیست!!!
اطلاع رسانی به شیوه دوستداران حیوانات: "همانگونه که خودتان میدانید ما هرگز نه درخواست دریافت پول و کمک مالی کرده ایم و نه چنین کاری میکنیم."

زیرا با وجود اینکه ادعای حیوان دوستی مان گوش فلک را کر کرده است کاری برای آنها نمی کنیم جز اینکه تقاضا کنیم صفحه های فک و فامیل هایمان را لایک کنید تا بلکه تعداد لایکی های آنها به بقدری بالا رود بلکه آنها بتوانند از راه تبلیغات کسب و کاری بهم زنند!!!
گوشتخوار وحشی که با پیام رسانی های دوستداران حیوانات، گیاهخوار اهلی می شود!!!
و صد البته دیدگاه هایی که یکساعته پاک می شوند!!!

و یک ساعت بعد، یاران با وفا جای آن ها را با دیدگاه های مناسب پر می کنند!!!
هیتلر رو بیشتر دوست دارید ناز و بوس کنید یا روزولت را؟!!!

۲ نظر:

 1. با سلام
  در تیتر آخر نوشته اید :اطلاع رسانی به شیوه دوستداران حیوانات: "همانگونه که خودتان میدانید ما هرگز نه درخواست دریافت پول و کمک مالی کرده ایم و نه چنین کاری میکنیم." زیرا با وجود اینکه ادعای حیوان دوستی مان گوش فلک را کر کرده است کاری برای آنها نمی کنیم جز اینکه تقاضا کنیم صفحه های فک و فامیل هایمان را لایک کنید تا بلکه تعداد لایکی های آنها به بقدری بالا رود بلکه آنها بتوانند از راه تبلیغات کسب و کاری بهم زنند!!!
  من ادمین فرهنگ و حیوان دوستی هستم , نه این آدم را می شناسم و نه تا به حال او را دیده ام , تا به حال هیچ پست کمک مالی در پیج ما گذاشته نشده , اینکه تبلیغ پیج ما رو گذاشتند بخاطر تهمتی بود که به یکی از ادمینها زدند , این ادمین مطلبی را با اجازه ی دوستشان در پیج به اشتراک گذاشته بودند که گویا ایشون هم در پیجشون به اشتراک گذاشته بود و بعد هم عکس و آدرس پروفایل ادمین ما را که با پروفایل خودش کامنت گذاشته بود را در پیجشان گذاشته بودند و نوشته بودن این آدم کلاهبردار و دزد است و ریپورتش کنید , وقتی مردم گفته بودند چرا ؟گفته بود ایشون از طریق حیوانات از مردم پول میگیرد , بعد که همه اعتراض کردند پست را پنهان کردند و بعد هم مسیج دادند که پیج هک شده بوده ! وقتی خواستیم بنویسند که چه اتفاقی افتاده گفتند اینکار باعث میشه که بیشتر مردم حرف و حدیث درست کنند و تبلیغ پیج ما را که بزارن دیگه مشخص میشه که اشتباه کردند و بدون هماهنگی به اشتراک گذاشتند! تمام مسیجهای ایشون هم هست حتی بخاطر اینکه ایشون مدام مسیج میدادند و از دیگران بد میگفتند ما بلاکشون کردیم, اما این طور یک طرفه قضاوت کردن از شما بعیده , شما که در پایان متن نوشته اید افشاگری ای کاش قبل از نوشتن از خود ما سوال میکردید ,شما که راجع به پست دکتر گل محمدی عزیز توضیح داده اید , حالا من از شما باید بپرسم اگر یک پیج توسط شخص یا اشخاصی تبلیغ بشه که رفتارشون برازنده نیست باید پشت سرشون بدون اطلاع از دلیل تبلیغ و شخصیتشون این حرفها زده بشه ؟ از شما بعید بود

  پاسخحذف
 2. با درود و پوزش فراوان خدمت فرانک گرامی
  حق با شماست! متاسفانه من بیشتر صفحه های دیگر را از بالا تا پایین دیده و خوانده بودم و برایم مشخص شده بود که همه از یک خانواده هستند٬ حتا با وچود برخی مطالب سودمند. افسوس که این کوتاهی پیش آمد و پیش از دیدن و خواندن مطالب صفحه شما٬ نام صفحه تان را پاک نکردم. بی گمان اگر صفحه شما را خوانده بودم هرگز نام صفحه شما را کنار چرندیات و یاوه گویی های صفحه به اصطلاح دوستداران حیوانات نمی گذاشتم...
  با سپاس از توضیح تان
  عدو شود سبب خیر!!! باعث شد با صفحه شما نیز آشنا شوم.
  پیروز و سربلند باشید

  پاسخحذف