۱۳۹۳ شهریور ۳۰, یکشنبه

باغ وحش بابلسر

زائرانی که توفیق دستمالی حضوری طلاهای گور عربستانی های ۱۴۰۰ سال پیش را ندارند می‌توانند به صورت مجازی تصاویر آن را تماشا کنند!!!
اینک باغ وحش مجازی برای آن شمار از دوستداران تماشای زجر کشیدن حیوانات که فرصت آن را پیدا نمی کنند!!!
بخش نخست - باغ وحش بابلسر
 امید کریمی و فرهاد عشوندی زندان وحش بابلسر را اینگونه توصیف می کنند: 
بابلسر، یک باغ وحش دارد؛ خیابان دریا، لب ساحل، هم جوار هتل بین المللی و مرکز سرطان شناسی شهر. اسمش هست پارک وحش نه باغ وحش. ظاهرا از باغ وحش تهران بسیار کوچکتر است، اما "فضای دلنشین تری" دارد!!!
 ..."اما قفس شیر و میمون "جذابتر" است؛ دو میمون "قل و زنجیر" شدند..."
به قل و زنجیر کشیدن حیوانات از نظر این دو خبرنگار خبر آنلاین، گیرا و جذاب است!!!
مالک این «فضای دلنشین»، شاپور (محمدرضا) داشاد، سه مجوز رسمی دارد!!! یک مجوز برای باغ وحش، یک مجوز سیرک و یک مجوز صادرات و واردات برای حیوانات!!!
البته جواز داشتن سیرک در عراق را هم دارد!!! 
و از توله کشی و خرید و فروش و اجاره دادن حیوانات هم که در حکومت ناب محمدی٬ مجوزی نمی خواهد غافل نیست!!!
 زندان وحش بابلسر بیش از ۲۰ سال است که در حال آزار و شکنجه ی حیوانات است و هیچ کس جلودارش نیست. چرا؟ چون سبیل ناصر مهردادی مدیر کل نابودی محیط زیست مازندران یا ناصر کیایی رئیس نابودی محیط زیست بابلسر و فریدونکنار و امثال آنها را چرب کرده؟!!!
 در این «فضای دلنشین» شیرهای با ‌ابهت؛ با آنکه جلوی قفس آن‌ها تابلوی حیوانات گوشت‌خوار نوشته شده، از شدت گرسنگی به جای گوشت علف می‌خورند.
شترها٬ پوست و استخوانی بیش نیستند.
بابلسر یکی از خوش آب و هوا ترین شهرهای کشورمان بشمار می‌آید ولی در زندان وحش بابلسر حتی درختان هم خشک شده اند...
خاک زندان پرندگان آبزی و کنار آبزی  در این «فضای دلنشین» که در "لبه ی ساحل" قرار دارد٬ تبدیل به زمینی خشک و بی آب و علف شده!!!
 در اینجا حتا علف و چمن هم نمی روید!!!  در قفس غازها ظرفی مخلوط از آب و گل قرار گرفته است. این مخلوط آب و گل غذای روزانه پرندگان محسوب می‌شود.
«فضای دلنشین؟!!!» - نمی دانم؛ یا این دو خبرنگار نابینا تشریف دارند یا از عموزاده های هیولای بابلسر هستند و جناب داشاد هم از خجالت ایشان در آمده!!!
یک شهروند بابلسری می‌گوید: شیرهای این باغ‌ وحش در هنگام شب از شدت گرسنگی نعره می‌کشند و آسایش را از مردم اطراف باغ وحش سلب کرده‌اند.
مساحت این باغ ‌وحش حدود یک هکتار است.
این است٬ سهم شغال ها از این یک هکتار «فضای دلنشین»!!!
یعنی مردم مسلمان و با فرهنگ ۲۵۰۰ ساله ایران٬ حتا "بز" هم ندیده اند که برای دیدن بز بلیط می خرند؟!!!
مسلمانان موجودات عجیب و غریبی هستند!!! سگ را نجس می دانند؛ آن ها را می کشند و با لگد از خود دور می کنند ولی با پرداخت پول، برای تماشای آنها به «پارک وحش» می روند!!!
برای به حداقل رساندن پاکسازی قفس ها از ادرار و مدفوع؛ حیوانات اغلب در قفس هایی با کفپوش سیمی که باعث زخمی شدن پنجه و پاهای آنها میشود، نگه داشته می شوند. حتا یک زیرانداز هم ندارند...
 مرغ و خروس در پارک وحش؟!!! حتمن می خواد گاهی بجای علف٬ تخم مرغ به شیرهای گرسنه بده!!!
یکی دیگر از دیدنی های  این «فضای دلنشین» که ایرانیان گل و بلبل از دیدن آن لذت می برند و برای تماشایش پول می پردازند!!!
اینا چی هستن؟!!! پوکه های موشک های حماس؟!!!
دو کلمه هم از مادر داماد!!!
شاپور (محمدرضا) داشاد مالک باغ‌ وحش بابلسر می‌گوید: "هزینه خوراک روزانه حیوانات این باغ‌وحش حدود ۵۰۰ هزار تومان است، در حالی‌که درآمد ما به مراتب پایین‌تر از این مبلغ است."
صد البته درآمد هیولای بابلسر از راه های گوناگون، بمراتب بسیار بالاتر از این مبلغ جزیی است. حتا با حساب پول شیرینی و چای مقامات مسوول!!! ولی خوب٬ ایشان ترجیح می دهند جیب و حساب بانکی شان را پر کنند تا شکم حیوانات را!!!
 آب آشامیدنی حیوانات!!! هزینه خوراک حیوانات را نمی تواند تامین کند٬ آب هم خرجی داره؟!!!
ناصر کیایی رئیس نابودی محیط زیست بابلسر و فریدونکنار در پاسخ به اینکه آیا فضای در نظر گرفته شده برای نگهداری حیوانات مناسب است یا خیر، خاطرنشان کرد: "در گذشته وضعیت نگهداری از حیوانات در این باغ‌ وحش به شکل ناهنجاری بوده اما در حال حاضر وضعیت آن رو به بهبود است."
یعنی تو قاموس این سرسپردگان و خودفروختگان؛ چیزی به نام شرف٬ وجدان و راستی٬ معنایی نداره؟
شرایط زندگی خرس بابلسر پیش از بهبود
پس از وضعیت رو به بهبود!!!
این هم تصاویری از باغ وحش بابلسر پس از بازگشایی. به عبارت دیگر پس از آنکه جناب داشاد سبیل برخی از اعضای شورای شهر بابلسر را چرب کرد تا این زندان حیوانات به عنوان یک مرکز جذب گردشگر - بخصوص توریست های خارجی!!! -  دوباره فعالیت کند. 
شرایط رقت بار میمون ماده و میمون نابالغ در یک قفس کوچک با کف توری
کف سیمانی٬ میله های آهنی... زندگی شون رو با اینا سر می کنن
بدنیا آمدن برای مردن در اسارت...
اما از دید من٬ کسانی که که برای تفریح به این باغ وحش یا دیگر باغ وحش های ایران می روند از مالک این باغ وحش پست تر هستند که آب به آسیاب این فرومایگان می ریزند. 
 و کسانی هم که در این زندان کار می کنند دست کمی از شکنجه گران زندان های اوین و رجایی شهر و... ندارند.
حمیدرضا میرزاده سردبیر سایت سبز پرسمی‌گوید: «صحبت بر سر حیوانات نیست، صحبت شغل و کار یک‌سری افراد است، یک‌سری افراد آنجا کار می‌کنند و مسایل اقتصادی هم دخیل است و قطعاً قاضی پرونده به مسایل اقتصادی هم توجه می‌کند که خب این، کار را برای اصلاح امور سخت می‌کند.»
این هم یک پتیشن برای آنهایی که بجز لایک کردن، قربون صدقه رفتن و الهی بمیرم گفتن، حاضرند قدمی مثبت در راه حقوق حیوانات بردارند:
جنبش تحریم باغ وحش و سیرک در ایران 

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر