۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۰, سه‌شنبه

شناسایی ٣٢ امامزاده جدید در مازندران/ تعداد امامزاده ها به ١٠٦٢ بقعه رسید

یادتان هست وقتی درختان کهنسال گیلان را به بهانه مبارزه با خرافات قطع می کردند؟
نگران نباشید اگر درختان کهنسال را به جرم مقدس نما بودن قطع کردند، بجای آن برایمان امامزاده پسر قصاب سر کوچه و امامزاده کشک را علم کردند!

با هدف مبارزه با خرافات؛درخت مقدس نما در رضوانشهر قطع شد
با پیگیری اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان یک اصله درخت مقدس نما در رضوانشهر قطع شد.
به گزارش خبرنگار مهر در رشت، در پی دریافت گزارشهای متعدد درخصوص قائل شدن کرامت برای یک اصله درخت تناور و قدیمی در رضوانشهربه شکل دخیل بستن و نذور و نیاز خواستن، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان ضمن بازدید از محل درخت دستور قطع این درخت مقدس نما را صادر و چوب حاصل از آن جهت بهره برداری در امور خیریه استفاده شد.
در خصوص مبارزه با خرافه گرایی یک علم قدیمی٤٠٠ساله موسوم به "سیاه علم" که در داخل ضریح بقعه پیر مراد تالش قرار داشت و برای آن نیز از سوی برخی اهالی کرامت قائل شده بودند به دستور مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان جمع آوری شد.
ساری - خبرگزاری مهر: مدیر کل اوقاف و امورخیریه مازندران از شناسایی مقابر ٣٢ امامزاده جدید طی سال گذشته در این استان خبر داد.
حجت الاسلام سیف الله سهرابی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه با شناسایی این تعداد مقابر امامزادگان در مازندران، تعداد آستانه های مبارکه در این استان به هزار و ٦٢ بقعه افزایش یافته است، گفت: مازندران هم اکنون از نظر وجود تعداد مقابر امامزادگان در کشور در جایگاه دوم قرار دارد.

وی افزود: در سال گذشته با ٢٠ میلیارد ریال اعتبار از محل بودجه های ملی، استنی و نذورات، احداث مقابر١٣٢امامزاده مازندران آغاز شده که بخشی از مراحل ساخت و تجهیز آنها در سال جاری ادامه دارد.
تا که احمق باقی است اندر جهان

مرد مفلس کی شود محتاج نان

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر