۱۳۹۲ اسفند ۱۹, دوشنبه

راز پلید شامپوی ضد شوره Head & Shoulders

پراکتر و گمبل "Procter & Gamble" ادعا می کند که نزدیک به ۵ میلیارد نفر در سراسر جهان٬ از کالاهای آنها استفاده می کنند٬ از جمله شامپوی ضد شوره ی  Head & Shoulders.
 ولی آنچه نه چندان پاکیزه است٬ این واقعیت است که P&G ٬ این میلیاردها مصرف کننده را ندانسته بخشی از یک رسوایی های زیست محیطی کرده.
صلح سبز (Greenpeace)٬ با فاش کردن نتیجه تحقیق یک ساله٬ نشان می دهد P&G منابع روغن نخل خود را از شرکت هایی که بطور گسترده در ارتباط با نابودی جنگل های بارانی هستند تامین می کند.
سیاست تامین منابع این شرکت همچنین به این معنی است که روغن پالم زنجیره تامین خود را می تواند از شرکت های مرتبط با آتش سوزی جنگل ها و تخریب زیستگاه ببر و اورانگوتان سوماترایی باشد تهیه کند و این حیوانات را در لبه پرتگاه انقراض و نابودی بکشاند.
روغن نخل یک عنصر مشترک در مواد پاک کننده، شامپو، محصولات آرایشی، و دیگر کالاهای خانگی است که این شرکت تولید کننده است. این بدان معنی نیست که روغن نخل مشکل آفرین است بلکه روغن نخلی که به بهای نابودی جنگل های بارانی تولید می شود٬ پلید و کثیف است .
هر بار که شما٬ یک بطری شامپوی Head & Shoulders از فروشگاه می خرید٬ P&G شما را بخشی از این رسوایی می کند.
هیچ عذر و بهانه‌ای برای سکوت و بی‌عملی قابل‌ قبول نیست.
در حال حاضر بیش از ۲۵۰٫۰۰۰ نفر در سراسر جهان٬ به این جنبش پیوسته و خواستار کالاهای دوستانه با جنگل ها شده اند٬ شما نیز به آنها بپیوندید 
ببر بالی: منقرض 
ببر جاوه: منقرض

ببر سوماترا: ۴۰۰ باقی مانده
پیش از آنکه دیر شود...

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر