۱۳۹۴ مرداد ۱۰, شنبه

ممنوعیت کشتار و خونریزی در جشنواره گادهیمای

یک پیروزی بزرگ برای فعالان حقوق حیوانات؛ مقامات معبد نپال روز سه شنبه ۲۸ ژوئیه"(۶ مرداد) اعلام کردند که سنت چهارصد ساله هندوها که در آن صدها هزار حیوان برای گادهیمای٬ الهه هندو بی رحمانه کشته می شدند ممنوع شد و بجای آن « جشن با اهمیت و به یاد ماندنی زندگی» برگزار خواهد شد.
 Motilal Prasad، یکی از معتمدان معبد گادهیمای که سازمان دهنده این جشن هست گفت:"ما تصمیم گرفته ایم عمل قربانی کردن حیوانات را به طور کامل متوقف کنیم.
پراساد به خبرگزاری فرانسه گفت: "من متوجه شدم که حیوانات بسیار شبیه ما هستند٬ اندام های مشابه ما دارند... و مانند ما درد را احساس می کنند،" 
پراساد همچنین گفت: "پایان دادن به رسمی که ۴۰۰ سال قدمت دارد آسان نخواهد بود ولی ما چهار سال فرصت داریم تا مردم را متقاعد کنیم که قربانی کردن حیوانات باعث خشنودی خدایان نخواهد شد. 
جشنواره در سپیده دم با مراسمی با نام  'pancha bali' یا قربانی کردن پنج حیوان (یک موش٬ یک بز٬ یک خروس٬ یک خوک و یک کبوتر) آغاز می شود.
سپس با علاقمندی بسیار٬ دو روز تمام٬ صدها هزار  گاومیش٬ بز٬ گوسفند٬ موش و پرنده را  برای گادهیمای٬ الهه هندو٬ بی رحمانه سر می برند.
حیوانات خورده نمی شوند بلکه به گادهیمای تقدیم می شوند تا برای آنها خوشبختی و آسایش به ارمغان آورد و از آنها در برابر بدی و اهریمن محافظت کند.
ولی خوب بعضی هم خدا را می خواهند
 و هم خرما را!!!
بیش از ۹۰٫۰۰۰ نفر از پشتیبانان حیوانات از سراسر جهان با ارسال پیام به مقامات رسمی نپال٬ خواستار پایان دادن به این کشتار و خونریزی بی رحمانه شدند.
شادباش به همه ی کسانی که در این پیروزی سهمی داشتند
و با آرزوی جشنواره ای بدون خونریزی در سال ۲۰۱۹
در این فیلم دلگرم کننده تلاش یک پسربچه ی نپالی را می بینید که چگونه از بز خود محافظت می کند تا او را به قتلگاه وحشتناک نبرند و شگفت انگیز اینکه پیروز هم می شود.
از طریق این لینک، می توانید از هیئت امنای معبد برای تصمیم مهم خود سپاسگزاری کنید.


هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر