۱۳۹۱ مهر ۱۳, پنجشنبه

بیست و سه دلیل برای دوستداران حیوانات که چین را تحریم کنند

گاهی از من سوال میشود: "چرا این همه وقت و پول خود را صرف صحبت در مورد مهربانی با حیوانات میکنی در حالی که این همه خشونت به خود انسان ها روا میشود؟" من جواب میدهم: "من روی ریشه ها کار میکنم." - جورج انجل (George Angell) مؤسس جامعۀ مبارزه با خشونت بر علیه حیوانات در ماساچوست (۱۹۰۹ – ۱۸۲۳)
 دلیل بیست و سوم: چین برای حیوانات بیشماری، جهنمی روی زمین است 
بدون وجود هیچگونه قانونی برای حمایت از حیوانات، تقاضای بالا برای عاج، استفاده از حیوانات به عنوان پایه ترکیبات طب سنتی چینی (TCM) و سهل انگاری در اجرای قوانین بین المللی در مورد تجارت حیات وحش، چین بدترین کشور جهان در زمینه رفاه حیوانات است.
به گزارش اکونومیست: "در مزارع پرورشی حیوانات، آزمایشگاه ها، باغ وحش ها و دیگر نقاط چین با حیوانات بطور وحشتناکی بدرفتاری می شود.
به عنوان نمونه:
کارخانه های مخوفی وجود دارد که در آن هزارها خرس در قفس های تنگ ظالمانه نگهداری می شوند و با سوراخ کردن شکمشان، صفرای آنها را می کشند.
گربه ها زنده در آبجوش انداخته می شوند.
در پارک های سفری برای تشویق تماشاچیان گوسفند و مرغ زنده را جلوی شیرها می اندازند.
در مزارع پرورشی حیوانات و کشتارگاه ها بدون توجه به درد و رنجی که حیوانات متحمل می شوند آنها را بقتل می رسانند.
به گفته "Zhou Ping" ژو پینگ، یکی از اعضای کنگره ملی خلق چین: " تعداد کمی پذیرفته اند که حیوانات هم اصولا حق و حقوقی دارند. در سال ٢٠٠٦ اولین طرح قانون حمایت از حیوانات چین را به مجلس ارائه داد ولی طرح پیشنهادی او به جایی نرسید و کوچکترین نشانه ای از پیشرفت به چشم نمی خورد. هيچ دورنمايی وجود ندارد که اصلاحات جدی در این زمینه صورت بگیرد و تنها عده معدودی خواهان این تغییرات هستند.
با توجه به اینکه بیش از ٢,٣ میلیون نفر در سراسر جهان، اعلامیه جهانی حقوق حیوانات را امضا کرده اند و تعداد دوستداران حیوانات در جهان به مراتب بسیار بیشتر از این است، یک روش قدرتمند برای به وجود آوردن تغییرات وجود دارد:
 دوستداران حیوانات در سراسر جهان کالاهای چینی را تحریم کنند.  
کمترین کاری که دوستداران حیوانات می توانند انجام دهند این است که به اقتصاد ملتی که هیچگونه نشانی از بلوغ اخلاقی در آن دیده نمی شود حمایت نکنند.
همان طور که مهاتما گاندی، خردمندانه بیان داشته: "عظمت و پیشرفت اخلاقی یک ملت را میتوان از روی نحوه برخورد مردم آن سرزمین با حیوانات محک زد."
 چین یکی از غیر اخلاقی ترین کشورهای جهان، برای تمامی حیوانات بی شماری که بیهوده رنج می برند و می میرند و برای تمام گونه هایی که در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند، چه در داخل مرزهای چین و چه خارج از چین که تقاضاهای بازار داخلی چین را تامین می کنند، جهنم محض بر روی زمین است.
 بیست و سه دلیل برای دوستداران حیوانات که چین را تحریم کنند
 لطفن بخوانید و در پخش گسترده ی آن یاری کنید
هزاران خرس سیاه و خرس آفتاب، در قفس های کوچکی به اندازه بدنشان، در چین و کره جنوبی، برای آنچه اساسا یک خرافات چینی است می میرند. از صفرای خرس در طب سنتی چین (TCM) استفاده می شود. هر چند هیچگونه شواهد علمی وجود ندارد که در صفرای خرس اثر دارویی وجود داشته باشد.
در مزارع پرورشی خرس، شکم خرس های زنده را سوراخ کرده و صفرای آنها را با نصب لوله های فلزی درون کیسه صفرا، برای استفاده در داروهای سنتی بیرون میکشند.
این درد وحشتناک باعث می شود تا خرسها برای کشتن خود و رها شدن از این درد و رنج، با مشت به شکم شان بزنند. برای جلوگیری از این کار روی شکم آنها جلیقه های آهنی نصب می شود.
خرس ها روزی دو بار به مدت ١٠ سال شکنجه می شوند.
داستان واقعی و دلخراش خرس مادری که می خواست فرزندش را از زیر دست شکنجه گران چینی نجات دهد. او پس از کشتن فرزندش خود را کشت... 

 امضا کنید: درخواست از رییس جمهور چین برای جلوگیری از کشتار حیوانات در خطر انقراض برای طب سنتی چین طب جادو و جنبل
 امضا کنید: برای بستن مزارع شکنجه خرس ها
 فیلم: مزارع صفرای خرس در چین / فیلم نخست - فیلم دوم
ادامه مطلب و تصاویر
 
 تنها در یک قرن گذشته، جمعیت ببرها در سراسر جهان از حدود ١٠٠,٠٠٠ به ٣٢٠٠ کاهش یافته است.
چین از تجارت غیرقانونی اعضای بدن ببرها برای استفاده در طب سنتی چینی (TCM) پشتیبانی می کند.
در طب سنتی چین (TCM) استخوان ببر در تهیه شراب، مشمای طبی و داروسازی برای درمان آرتروز و دیگر بیماری های مفاصل استفاده می شود. "شکی نیست که تجارت استخوان و دیگر اعضای بدن ببر برای مقاصد دارویی، عامل اصلی در بحران حفاظت از ببر در سالهای ١٩٨٠ و ١٩٩٠ بود."
البته هیچگونه شواهد علمی برای ادعاهای درمانی (TCM) وجود ندارد.

 بیشتر بدانید: ببر ها را از نابودی نجات دهیم که فردا دیر است
 بیشتر بدانید: ببر ها را میکشند برای اینکه:
 بیشتر بدانید: پشت عبای بودا: معبد ببر
 فیلم: تا بحال اشک ببر دز اسارت را دیده اید؟
ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل سوم: در چین سگها بطور غیرانسانی قتل عام و خورده می شوند
در بسیاری از مناطق چین، بهترین دوست انسانها، در کنار میز به انتظار افتادن تکه ای غذا نمی شینند، آنها خود غذا هستند.در گزارشی از "Psychology Today" چنین آمده: "Wang Lingyi" یکی از مددکاران رفاه حیوانات در شهر "Hangzhou" میگوید: " مردم در واقع از کشتن حیوانات به شیوه های مختلف لذت می برند. من سگ هایی را دیده ام که مورد اصابت ضربه های چاقو قرار گرفتند  یا آنها را خفه کرده اند. دیدم سگهایی را که بر اثر ضرب و شتم بیهوش شده اند را در آب جوش انداختند و هنگامیکه سگ ها در آب جوش به هوش می آمدند و برای نجات خود تلاش می کردند، صاحبان دکه ها آنها را به سمت پایین فشار می دادند و و زنده زنده پوست آنها را می کندند."
 امضا کنید: درخواست از دولت چین برای ممنوعیت گوشت سگ و گربه
ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل چهارم: چین، آهوی مشک را به سوی نابودی و انقراض می کشاند
تقاضای چین برای دروغ علمی اثبات نشده دارویی حاوی مشک، آهوان مشک را به سوی نابودی و انقراض می کشاند.
طب سنتی چین (TCM)، بر این باور است که ترشحات نافه آهوی نر (مشک) می تواند بیماری های مربوط به قلب، اعصاب و تنفس، و همچنین عفونت های پوستی، غش، و درد شکم را درمان کند. البته هیچ پایه و اساس علمی برای این ادعا وجود ندارد و به خاطر اعتقادی که اساسا بر پایه خرافات بنا شده، تعداد آهوان وحشی در طبیعت روز به روز کاهش می یابد.
برای گرفتن مشک از نافه آهو، این حیوان را می کشند.
 امضا کنید: برای محافظت از جمعیت در معرض خطر آهوی مشک آسیا
ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل پنجم: چین حیوانات را در مزارع پوست شکنجه می کند
در مزارع پوست چین، حیوانات تا سر حد مرگ مورد ضرب و شتم قرار می گیرند، سر آنها را زیر ضربه های مشت و لگد له می کنند و با میله های فلزی به سر و روی آنها می کوبند و سپس زنده پوست آنها را می کنند. اگر جهنمی بر روی زمین وجود دارد، همین جاست.
به گزارش "PETA"، ماموران مخفی شاهد بودند هنگامی که کارگران آنها را به پشتشان می خوابانند و یا از پا  برای پوست کندن آویزان می کنند، بسیاری از حیوانات هنوز زنده هستند و ناامیدانه برای رهایی خود تلاش می کنند. زمانیکه که کارگران شروع به برش پوست واز پای یک حیوان می کنند، پای آزاد و دیگر اندام های حیوان از شدت درد، پیچ  و تاب می خورد. کارگران بر سر و گردن حیوان میزنند زیرا اجازه نمی دهد پوست تمیز و خوش برشی را بکنند.
سرانجام زمانیکه پوست به تدریج و کامل از شکم، گردن و نهایتاً سر حیوان کنده و جدا می گردد، پیکر خون آلود و برهنه ی حیوان بر روی توده ای از آنها که پیش از او، این شکنجه را تحمل کرده اند، پرتاب می شود.  برخی از آنها هنوز زنده هستند، به سختی و بریده بریده نفس می کشند  و به آرامی پلک می زنند . برخی از حیوانات قلبشان ٥ تا ١٠ دقیقه پس از پوست کندن هنوز می تپد.
یکی از بازرسان، شاهد بود که راکون پوست کنده ای حتی توان آن را داشت که سرش را بلند کند و به دوربین خیره شود...

امضا کنید: بیش از ٦١١,٠٠٠ نفر در سراسر جهان  خواستار تصویب قانون حمایت از حیوانات در چین شده اند
 فیلم: کشتار بیرحمانه حیوانات برای پوست شان
ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل ششم: شکنجه و کشتار کوسه ها بخاطر تهیه سوپ چینی
هر ساله، ده ها میلیون کوسه به طرز وحشیانه ای شکنجه و کشته می شوند.
این همه درد و عذاب، تنها برای یک دستور غذایی  چینی: سوپ باله کوسه
شیوه بدست آوردن عنصر اصلی این غذا بسیار تکان دهنده و وحشیانه است: باله کوسه بریده می شود و سپس کوسه را که هنوز زنده است ولی نمی تواند شنا کند را در دریا رها می کنند.
بدون باله، کوسه به کف اقیانوس فرو می رود و قادر به حرکت و شنا نیست. در اینصورت یا در اثر خونریزی می میرند یا به مرگی تدریجی و زجر آور، زنده زنده توسط دیگر شکارچیان خورده می شوند.

 امضا کنید: درخواست از دولت چین برای ممنوعیت بریدن باله های کوسه
 فیلم: بریدن بی رحمانه باله کوسه ها / فیلم نخست - فیلم دوم - فیلم سوم
ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل هفتم: چین اسب های دریایی را به سوی انقراض می کشاند
سالانه ١٥٠ میلیون اسب دریایی برای تولید داروهای طب سنتی چینی کشته می شوند. زیست شناسان تخمین می زنند که در عرض دو دهه، اسب دریایی محو خواهد شد.
اسب دریایی بطور پراکنده زندگی میکند و زیاد سفر نمی کند به طوری که اگر یک بار، آنها از منطقه ای حذف شوند، به راحتی بر نمی گردند. آنها همچنین به جفت خود وفادار باقی می ماند و به سرعت تکثیر نمی شوند، اگر زمان بلوغ جنسی بدام گرفتار شوند، نسبت به کاهش جمعیت شان بسیار حساس و آسیب پذیر هستند.طب سنتی چین (TCM) معتقد است که اسب دریایی می تواند بیماری های کلیه، بی اختیاری ادرار، کلسترول بالا، اختلالات گره های لنفاوی، گواتر، مشکلات گردش خون و ناتوانی جنسی را درمان می کند که البته این هم مانند دیگر ادعاهای طب سنتی چین هیچ پایه و اساس علمی ندارند و مجموعه ای از خرافات بی پایه و اساس هستند.
 امضا کنید: درخواست از رییس جمهور چین برای جلوگیری از کشتار حیوانات در خطر انقراض برای طب سنتی چین
ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل هشتم: چین حیوانات زنده را در جاکلیدی های سربسته پلاستیکی می فروشد
ماهی ها، لاک پشت ها و دیگر جانوران دریایی کوچکی که به عنوان جاکلیدی زنده به فروش می رسند، پس از مدت کوتاهی بر اثر خفگی در تابوت پلاستیکی خود می میرند.
این جا کلیدی های زنده بطور غیررسمی به عنوان سمبل خوش ‌یُمنی هنگام بازی های المپیک پکن (٢٠٠٨) به بازار آمد."
عروسک‌های خوشبختی "Fuwa" یا همان شگون‌نماهای رسمی المپیک پکن، طراحی شده بودند تا ویژگی های بازیگوشی پنج کودکی که دست در دست یکدیگر حلقه ای دوستانه تشکیل داده بودند را بیان کند.
این نمادها تجلی آرزوهای خوب برای کودکان سراسر دنیا بود. آنها نماینده خوشبختی، شادی، شور و شوق، سلامت و پیروزی بودند.
هر چند که برای ماهی ها و لاک پشت ها چندان خوش یمن نبودند.

ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل نهم: چین میمون ها را برای تهیه خوراک مغز میمون شکنجه داده و می کشد
در برخی مناطق کشور چین، اعتقاد دارند مغز میمون غذایی لذیذ است که ناتوانی جنسی را درمان می کند.
"Guanlong Cao" نویسنده چینی طرز خوردن مغز میمون زنده را چنین توصیف می کند:
"میز از دو بخش ساخته شده بود با سوراخی در وسط آن. سر میمون بیرون از سوراخ قرار داشت در حالیکه گردنش محکم میان دو قسمت میز گیر کرده بود. او می توانست نفس بکشد ولی سرش را نمی توانست عقب بکشد. چند میله فلزی زیر میز کار گذاشته شده بود، به مانند سکوی قربانی...
وقتی میمون در موقعیت مناسب قرار گرفت، چند ملاقه روغن داغ بر روی سرش ریخته شد. در نتیجه موهای سرش سست شدند و براحتی می شد آنها را بیرون کشید...
برداشتن موها به یک دستیار واگذار شد اما شکستن جمجمه می بایست توسط فردی ماهر و با تجربه انجام شود. با چکشی نقره ای به سر میمون ضربه زده شد...
هنگامی که جمجمه شکسته شد، خرده ریزهای آن با دقت با انبری نقره ای برداشته شد. سپس پرده مغز باید برداشته می شد، وقتی پرده برداشته شد، ماده سفید آن به میهمانان برجسته پیشکش شد.
در این مرحله، میمون هنوز هشیار بود. چشمانش می درخشیدند و به اطراف و میهمانان نگاه می کرد. در مقابل، شام خورندگان با چشمان بسته در انتظار لحظه مقدس شکافتن مغز به ژرف نگری (مدیتیشن) فرو رفته بودند. شکافتن مغز افتخار بزرگی است که این آداب وتشریفات توسط مسن ترین یا بالاترین مقام انجام شد... میهمان مفتخر، به آرامی قاشقی به سمت مغز برد و با یک ضربه خفیف، مغز به خارج تراوش کرد. یک قاشق نیمه پر از مغز را بیرون  آورد و با وقار نزدیک لبانش برد. چشمانش را بست، از نوک زبانش تا پشت کامش، مغز را مزه مزه کرد. سپس آهی طولانی کشید و چشمانش را باز کرد، مردمک چشمانش تابناک شدند. به کسانی که دور میز نشسته بودند نگاهی کرد و همهمه گفتگو برخاست."
 ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل دهم: چین با فروش مواد غذایی سمی، سگ ها را می کشد
 غذاهای تشویقی ساخته شده از مرغ خشک شده ی ساخت چین، در سراسر جهان، سگ ها را می کشد
به گزارش "CBS" تنها در ماه ژوئن حداقل ١,٠٠٠ سگ، بر اثر خوردن محصولات غذایی ساخت چین از بین رفته اند.

به گزارش ABC News: "وقتی سال گذشته، "Chansey" سگ ١٠ ساله  "Kevin" و "Candace Thaxton" ناخوش شد، این را به حساب  سن بالای او گذاشتند. در سگ کوچک نشانه های نارسایی کلیه نمایان شد، بیش از اندازه آب می خورد و در خانه ادرار می کرد. تا اینکه آنها او را نزد دامپزشک بردند، کلیه های سگ کوچک کار نمی کرد و درد شدیدی او را رنج می داد. دو روز بعد او درگذشت.
علت مرگ: غذای خشک تشویقی مخصوص سگ، ساخت چین.

ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل یازدهم: چین ٥٠,٠٠٠ سگ را به ضرب چماق کشت
در اواخر ماه  ژوئن  سال ٢٠٠٦،  پس از آنکه ٣ نفر بر اثر بیماری هاری در گذشتند، مردم شهرستانهای استان یون نان در جنوب غربی چین، ٥٠,٠٠٠ سگ را به ضرب چماق کشتند.
به گزارش "Shanghai Daily " سگها را در حالیکه کنار صاحبانشان راه می رفتند، می گرفتند و در همان محل با ضربه های چماق می کشتند. این کشتار گسترده ٥ روز بطول انجامید.
به گزارش "MSNBC" حتی روزنامه رسمی "Legal Daily "، این کشتار را به عنوان راهی فوق العاده ناهنجار، سنگدلانه و بی فایده از طرف دولت  برای مقابله با بیماری های همه گیر محکوم کرد.

ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل دوازدهم: چین از کشتار فیل ها برای عاجشان پشتیبانی می کند
تقاضای چین برای عاج، انگیزه ای برای کشتار  فجیع هزاران فیل در سال، بخاطر عاجشان.
کلکسیونر های و سرمایه گذاران چینی محصولات عاج را " طلای سفید " می نامند و بر این باورند که عاج می تواند جن و ارواح شرور را از بدن افراد بیرون کند. علاوه بر این عاج از داروهای سنتی چین بشمار می آید که این خود انگیزه ای دیگر برای خریداران چینی می باشد.
در سال ٢٠٠٦ حدود ٢٣,٠٠٠ فیل بطور غیرقانونی کشته شدند تا عاج آنها از آرواره هایشان بیرون کشیده شود و در بازار سیاه به فروش برسد.

امضا کنید: برای افزایش حفاظت فیل ها از تجارت خونین عاج
ادامه مطلب و تصاویر

 دلیل سیزدهم: چین گاوها و گوساله های نوزاد را مورد آزار و بهره کشی قرار می دهد
در چین، برای حمایت از گاوها و گوساله ها قوانین بسیار کمی وجود دارد و قبل از کشته شدن در مراکز صنعتی تولید گوشت و چرم، مورد آزار بسیار قرار می گیرند و رنج فراوانی را متحمل می شوند.
گاوهای پیر و بیمار در حالیکه به زور در کنار هم چپانده شده اند، اغلب مجبور به پیمودن مسافت های طولانی، درون کامیون های حمل و نقل غیر مجاز به سوی کشتارگاه می شوند.
بمجرد ورود، گردانندگان با ضرب و شتم، گاوهای ضعیف و آسیب دیده را به سوی بستر کشتار وادار به حرکت می کنند.
سپس گلوی آنها در حالی که هنوز به طور کامل بهوش و آگاه هستند بریده می شود.

ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل چهاردهم: چین کرگدن ها را به سوی نابودی و انقراض می کشاند
بنا به گزارش (WWF) بنیاد جهانی حیات وحش، تنها حدود ٣,١٠٠ کرگدن سیاه در آفریقا و تنها حدود ٢,٨٠٠ از هر سه گونه های آسیایی (سوماترا، جاوه و هند) باقی مانده. گونه ی کرگدن جاوه در ویتنام، در ٢٥ اکتبر  ٢٠١١ منقرض شده اعلام شد.
بزرگترین دلیل کاهش آنها ادامه تقاضا برای شاخ کرگدن در تولید طب سنتی چین (TCM) است. چینی ها بر این باورند که شاخ کرگدن درمان تب، تشنج و هذیان است. هر چند هیچگونه شواهد علمی برای چنین ادعایی وجود ندارد.

ادامه مطلب و تصاویر
 امضا کنید: بیش از ٧٩٠,٠٠٠ نفر پتیشن "Avaaz" را برای فشار به رهبران اروپا برای به تعلیق در آوردن تجارت همه محصولات کرگدن امضا کرده اند.
ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل پانزدهم: چین پانگولین (مورچه‌خوار پولک‌دار)  در معرض خطر انقراض را به سوی نابودی می کشاند
زمانی پانگولین های کمرو و بیدفاع بطور گسترده وجود داشتند تا اینکه تعداد بسیار زیادی از آنها برای فروش، عمدتا در چین، کشته و اسیر شدند. جایی که بسیاری بر این باورند که می تواند مجموعه ای از بیماری ها را درمان کند و باعث تقویت نیروی جنسی می شود که البته هیچ شواهد علمی برای چنین ادعاهایی وجود ندارد.
این موجود کمرو و آرام یکی از حیواناتی است که در جهان مورد بیشترین شکنجه و آزار را قرار می گیرد.
همه چیز بر ضد آنهاست، آنها دندان ندارند و تنها وسیله دفاعی آنها جمع شدن بصورت یک توپ است که براحتی در یک کیسه جا می گیرد... فشار عصبی می تواند باعث رشد و پیشرفت زخم معده و در نهایت مرگ در پانگولین ها شود.
 امضا کنید: از مقامات چینی بخواهید با واردات غیر قانونی پانگولین برخورد جدی کنند

ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل شانزدهم: چین ده ها هزار گربه را برای بازی های المپیک قتل عام کرد
در سال ٢٠٠٨، در یک حمله خشونت بار، به بهانه پاک سازی پایتخت در آماده سازی برای بازی های المپیک، هزاران گربه ای که توسط صاحبان شان در خیابانهای پکن رها شده بودند به مکانهای پنهانی دولتی که مخصوص حیوانات گمشده بود فرستاده شدند تا در آنجا بمیرند.
در روز صدها گربه را درون قفس های بسیار کوچک که امکان کوچکترین حرکتی را نداشتند جای می دادند.
سپس آنها را بوسیله کامیون به محلی خارج از شهر، به "اردوگاه مرگ"  روانه کردند.
جمع آوری در پی هشدار دولت بنام مبارزه با بیماری گربه ها بود. به ساکنان دستور داده شد بمنظور پاک سازی شهر گربه ها را از بین ببرند.

ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل هفدهم: چین آزمایش بر روی حیوانات را برای محصولات آرایشی و بهداشتی ضروری می داند
در چین، سالانه، حیوانات بی شماری رنج می برند و می میرند زیرا بر اساس قوانین چین برای تست لوازم آرایشی لازم است روی حیوانات آزمایش شود.
ده ها هزار حیوان، رنج می برند و می میرند، تنها برای آزمایش شامپو، ریمل و دیگر مواد آرایشی و محصولات زیبایی. بگفته انجمن بین المللی شفقت "HSUS": "موش های وحشت زده، خرگوش ها، موش های صحرایی و خوکچه های هندی قبل از اینکه کشته شوند، مجبور به فرو دادن این مواد می شوند، مواد شیمیایی درون چشمان شان ریخته می شود و یا پوست شان به این مواد آغشته می شود. این است راز زشت صنعت زیبا سازی که ما مصمم هستیم به آن پایان دهیم."

علاوه بر این حیوانات نامبرده، میمون ها نیز تحت آزمونهای مختلف مانند آزمون آزمایش التهاب چشم "Draize" قرار می گیرند که در آن شامپو، لوازم آرایشی، آفت کش ها، علف هرز کش ها، محصولات خانگی، گازهای ضد شورش و مواد دیگر را درون چشم حیوانات می ریزند.
ادامه مطلب و تصاویر
  
 دلیل هجدهم: چین لاک پشت های در خطر انقراض را می کشد
 مطابق سنت مذهبی چینی ها در تائویسم، لاک پشت با لاک خود نمادی از بهشت و سطح هموار زیرین او نماد زمین است. باور بر این است که لاک پشت موجودی معنوی است که دو جهان را با یکدیگر متحد می سازد و نمادی از طول عمر است.
اما متاسفانه، لاک پشت هایی که در معرض خطر انقراض هستند توسط پزشکان طب سنتی چینی که معتقدند حیوانات دارای اثرات دارویی هستند، تا مرز نابودی خورانده می شوند، با وجود اینکه هیچگونه شواهد علمی برای حمایت از چنین ادعاهایی وجود ندارد.

ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل نوزدهم: چین بچه موش ها را برای تهیه خوراکی لذیذ می کشد
"Guanlong Cao" نویسنده چینی، در کتاب خود ظرف غذای معروف بچه موش را چنین توصیف می کند:
"بچه موش کوچک، به بزرگی یک بند انگشت کوچک شماست. صورتی رنگ. بدون مو...
نوزادان موش در حالی که در کنار هم می لولند  در یک ظرف کوچک چینی طلاکاری شده بر روی میز قرار داده می شوند. همزمان یک ظرف سس شامل خردل، فلفل وحشی، سس سویا، روغن کنجد، سرکه سفید، شکر قهوه ای و غیره... سرو می شود.
شما با چوب های مخصوص غذاخوری چینی نوک تیز که از عاج ساخته شده، یکی از بچه موش ها را بر می دارید و داخل سس می اندازید. بچه موش داخل سس می چرخد و وول می خورد تا اینکه سراسر بدنش آغشته به سس می شود. سپس شما دوباره آن را بر می دارید و در دهانتان می گذارید."

ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل بیستم: چین ویدئو هایی  که در آن حیوانات کوچک با له کردن کشته می شوند را به فروش می رساند
اخیرا در وب سایت های مختلف، فیلم ها و تصاویری ارائه می شود از سگ ها، گربه ها، خرگوش ها و قورباغه هایی که توسط زنی سکسی با جوراب نازک و کفش پاشنه بلند، له و کشته می شوند.
در یکی از این فیلم ها، یک زن نیمه برهنه با مشخصات چینی، با یک بچه گربه کوچک در امتداد یک رودخانه ژست می گیرد. در ابتدا به آرامی پشم نرم بچه گربه را نوازش می کند، سپس بدن و سرش را زیر پاشنه کفشش له و متلاشی می کند و بدن خونین و بی جان او را برجا می گذارد و محل را ترک می کند.
ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل بیست و یکم: چین اجازه برگزاری جنگ اسب ها را می دهد
هزاران چینی به طور منظم به تماشای جنگ اسب ها می روند. این گونه حیوان آزاری در چین ورزش نامیده می شود.
با آوردن یک اسب ماده در میدان برای تحریک اسب های نر، آنها را برای مبارزه تشویق می کنند و هنگامی که اسب های نر تحریک شدند، اسب ماده را دور می کنند. اگر اسب های نر همچنان حاضر به مبارزه نباشند با تازیانه و تیراندازی آنها را می ترسانند.
متاسفانه بیشترین دلیل رایج شدن این مسابقات علاقه چینی ها به شرط بندی است. هر چند که مردم از تماشای خون و خونریزی در طول این نبرد خشونت بار نیز هیجان زده می شوند.

ادامه مطلب و تصاویر
 دلیل بیست و دوم: چین موش های نوزاد را برای ساختن تونیک سلامتی غرق می کند
بچه موش هایی که سه روز بیشتر از عمرشان نگذشته و هنوز چشم باز نکرده اند را از مادرشان جدا می کنند و زنده زنده درون بطری شراب برنج می اندازند، جایی که غرق و تخمیر می شوند زیرا چینی ها معتقد هستند این درمان بیماری آسم است.
ادامه مطلب و تصاویر
  
  امضا کنید: بیش از ٦١١,٠٠٠ نفر در سراسر جهان  خواستار تصویب قانون حمایت از حیوانات در چین شده اند  به آنها بپیوندید
  امضا کنید: اعلامیه جهانی حقوق حیوانات
 کالاهای چینی را تحریم کنیم! - بخش نخست
 کالاهای چینی را تحریم کنیم! - بخش دوم
 کالاهای چینی را تحریم کنیم! - بخش سوم

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر