۱۳۹۱ شهریور ۹, پنجشنبه

بیست و سه دلیل برای دوستداران حیوانات که چین را تحریم کنند

 دلیل دوم:
چین ببرهای در خطر انقراض را می کشد
چین از تجارت غیرقانونی اعضای بدن ببرها برای استفاده در طب سنتی چینی (TCM) پشتیبانی می کند.
تنها در قرن گذشته، جمعیت ببرها در سراسر جهان از حدود ١٠٠,٠٠٠ به ٣٢٠٠ کاهش یافته است.
بر اساس مطالعاتی که در سال ٢٠١٠ توسط (Traffic International) شبکه نظارت بر تجارت حیات وحش، در ١١ کشور از ١٣ کشوری که در آنها ببرها بصورت وحشی و طبیعی زندگی می کنند انجام شده، گزارش شده بین ١٠٦٩ تا ١٢٢٠ ببر بین سالهای ٢٠٠٠ تا ٢٠١٠، بطور غیر قانونی بخاطر استفاده از اعضای بدنشان کشته شده اند.
شکار غیر قانونی ببر عمدتا در چین، هند و نپال صورت می گیرد که تا حد زیادی به دلیل استفاده از اعضای بدن ببرها در طب سنتی چین (TCM) هدایت می شود.

 دایره المعارف بریتانیکا: در طب سنتی چین (TCM) استخوان ببر در تهیه شراب، مشمای طبی و داروسازی برای درمان آرتروز و دیگر بیماری های مفاصل استفاده می شود. "شکی نیست که تجارت استخوان و دیگر اعضای بدن ببر برای مقاصد دارویی، عامل اصلی در بحران حفاظت از ببر در سالهای ١٩٨٠ و ١٩٩٠ بود."
البته هیچگونه شواهد علمی برای ادعاهای درمانی (TCM) وجود ندارد.
چین در سال ١٩٩٣ تجارت ببرها را در کشورش ممنوع اعلام کرد. در همان سال استفاده از استخوان ببر در داروهای سنتی چین نیز حذف شد.
ولی عدم اجرای این قانون و ادامه باور مردم چین در خواص شفا بخش اعضای بدن ببر، سبب ادامه بدون کنترل این تجارت غیرقانونی شده.
بر اساس گزارش (Traffic International) "تحقیقات نشان می دهد که ببرها توسط شکارچیان حرفه ای شکار می شوند و متقاضیان و مصرف کنندگان داروهای سنتی، طبقه متوسط و ثروتمند چین می باشند."
مصادره عمده اعضای بدن ببر توسط مقامات در مراکز کلیدی بازرگانی مانند بمبئی، دهلی نو، هوشی مین، بانکوک و همچنین در مرز میانمار - چین و هند - نپال صورت گرفته ولی به گزارش (Traffic) مصادره اعضای بدن ببر در چین، بصورت پراکنده است که این خود نشان دهنده بازار گسترده برای اعضای بدن ببر و مشتقات آن در این کشور است.
به گزارش اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN)، که گونه های در حال انقراض (فهرست قرمز) را حفاظت می کند، ببر جنوب چین که تعداد آنها در دهه ١٩٥٠ بیش از ٤,٠٠٠ بود، در حال حاضر احتمالاً منقرض شده و دیگر در طبیعت وجود ندارد. IUCN توضیح داد: "از سال ١٩٧٠ به بعد توسط هیچ زیست شناس یا منبع موثق و رسمی،  گزارشی از مشاهده ببر در جنوب چین داده نشده."
 لطفن بخوانید و در پخش گسترده ی آن یاری کنید
 در این رابطه بخوانید: ببر ها را میکشند برای اینکه...
ببرها را از نابودی نجات دهیم که فردا دیر است...
تا بحال اشک ببر در اسارت را دیده اید؟
با وجود امضای برنامه جهانی حفاظت از ببر؛ چین تجارت پوست ببر را قانونی اعلام کرد
 بیست و سه دلیل برای دوستداران حیوانات که چین را تحریم کنند  
دلیل نخست:
چین خرس ها را شکنجه می کند و می کشد
 کالاهای چینی را تحریم کنیم  / بخش دوم
 کالاهای چینی را تحریم کنیم  / بخش نخست
 امضا کنید: اعلامیه جهانی حقوق حیوانات

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر