۱۳۹۱ شهریور ۱۱, شنبه

بیست و سه دلیل برای دوستداران حیوانات که چین را تحریم کنند

 دلیل سوم:
در چین سگها بطور غیرانسانی قتل عام و خورده می شوند.
در بسیاری از مناطق چین، بهترین دوست انسانها، در کنار میز به انتظار افتادن تکه ای غذا نمی شینند، آنها خود غذا هستند.
در حالی که دولت چین، سال گذشته، جشنواره سالانه گوشت سگ را که در آن حدود ١٥,٠٠٠ سگ بطور غیرانسانی قتل عام می شدند را در پاسخ به جنجال بین المللی پس از انتشار عکس های هراس آور آن بر روی اینترنت لغو کرد، خوردن گوشت سگ بطور قانونی و قابل قبول در بسیاری از بخش های این کشور، به ویژه در استان های شمال شرقی و جنوب از گوئیژو، گوانگسی، گواندونگ و فوجیان، همچنان ادامه دارد.
و مانند سایر قوانین کشور چین در مورد حقوق حیوانات، این ممنوعیت به احتمال زیاد به اجرا گذاشته نمی شود. چین یکی از یازده کشوری در جهان است که در آن خوردن گوشت سگ قانونی و از نظر اجتماعی قابل قبول است. در ایالت گوانگدونگ، حتی توله سگ های ٣ تا ٤ ماهه ی برخی از نژاد ها برای تامین تقاضا بصورت کنسرو نگهداری می شوند.
پشتیبانان حقوق حیوانات بارها به ظلم و ستم گسترده ای که در صنعت گوشت سگ چینی به سگ ها روا می شود اشاره کرده اند و کارشناسان حیوانات پیش نویس لایحه ای را برای حفاظت سگ ها از سوء استفاده آماده کرده اند (هر چند اگر دوباره چنین لایحه ای تصویب شود به احتمال زیاد به اجرا در نخواهد آمد).
به گزارش "International Business Times" یک نمونه بسیار خشونت بار از شکنجه حیوانات، ضرب و شتم حیوانات تا سرحد مرگ، به منظور آزاد کردن خون از گوشت می باشد.

در گزارشی از "Psychology Today" روانشناسی امروز چنین آمده: "Wang Lingyi" یکی از مددکاران رفاه حیوانات در شهر "Hangzhou" میگوید: " مردم در واقع از کشتن حیوانات به شیوه های مختلف لذت می برند. من سگ هایی را دیده ام که مورد اصابت ضربه های چاقو قرار گرفتند  یا آنها را خفه کرده اند. دیدم سگهایی را که بر اثر ضرب و شتم بیهوش شده اند را در آب جوش انداختند و هنگامیکه سگ ها در آب جوش به هوش می آمدند و برای نجات خود تلاش می کردند، صاحبان دکه ها آنها را به سمت پایین فشار می دادند و و زنده زنده پوست آنها را می کندند."
علاوه بر این، بر اساس گزارش کارشناسان سازمان بهداشت جهانی در یک ماموریت حقیقت یابی در پایتخت گوانگدونگ، شواهدی از سندرم حاد تنفسی کرونا ویروس(سارس) در بازارهای سگ دیده شده.
همچنین گزارش شده سگهای خانگی ربوده و در بازار گوشت سگ بفروش می رسند.
 سگ ها هزاران سال است که به عنوان نزدیکترین دوست انسانها شناخته شده اند. بطور مسلم رابطه بین سگ ها و انسان ها نزدیک ترین رابطه بین دو گونه مختلف است که تا بحال در جهان دیده شده است.
در میان خنده های تمسخرآمیز سلاخان، هنرمند چینی "Pian Shan Kong" پیان شان کنگ، در اعتراض به جشنواره گوشت سگ، مقابل حیوانات زانو زد، به گناه انسانها اعتراف کرد و از حیوانات کشته شده پوزش خواست.
 لطفن بخوانید و در پخش گسترده ی آن یاری کنید
 در این رابطه بیشتر بخوانید:
 بیست و سه دلیل برای دوستداران حیوانات که چین را تحریم کنند
 دلیل نخست: چین خرس ها را شکنجه می کند و می کشد.
 دلیل دوم: چین ببرهای در خطر انقراض را می کشد.
 دلیل سوم: در چین سگها بطور غیرانسانی قتل عام و خورده می شوند.
 دلیل چهارم: چین آهوی مشک را به سوی نابودی و انقراض می کشاند
 کالاهای چینی را تحریم کنیم! - بخش نخست
 کالاهای چینی را تحریم کنیم! - بخش دوم
 امضا کنید: اعلامیه جهانی حقوق حیوانات / حیوانات برای من مهم هستند
منبع: تارنمای  (13.7Billion Year)
 

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر