۱۳۹۲ بهمن ۱۱, جمعه

با انجمن حمایت از حیوانات ایران آشنا شوید

عضو جامعه جهانی حمایت از حیوانات!!!  تنها موسسه ای که از نظر قانونی، به تاييد وزارت كشور و اطلاعات نيروی انتظامی و اداره ثبت شركتها رسيده است.
یک کامیون می خواد اسمشو بکشه!!!
به قول معروف «آفتابه لگن هفت دست، شام و ناهار هیچی» 
چند سال پیشا؛ برای نخستین بار و در کمال ناامیدی٬ در گوگل جمله حمایت حیوانات ایران را جستجو کردم و با کمال ناباوری سایت انجمن حمایت از حیوانات ایران باز شد!!! از خوشحالی پر درآورده بودم که در حکوت اسلامی حیوان ستیز٬ انجمن حمایت از حیوانات داریم! هر چند که تنها تصویر چند تا دلفین و میمون رو دیدم و تو ذوقم خورد!!!
دومین باری که خیلی تو ذوقم خورد؛ زمانی بود که ژاله فتوره چی برنده نشان خروس سپید شده بود و دکتر آل داود از اهدای نشان خروس سپید به او انتقاد کرده بود؟!
خلاصه اینکه هر بار که صفحه شون رو باز می کردم بیشتر و بیشتر تو ذوقم می خورد!
دو سه بار هم ازشون سوالی کردم که یا تند پاسخ دادند و پرسشم را پاک کردند و یا به پر قبایشان برخورد و پاسخ روشنی ندادند و منم دیگه چیزی نپرسیدم٬ یعنی فهمیدم با چه کسانی طرفم!!!
جناب آل داود از یک طرف در پاسخ این سوال که آيا انجمن حمايت از حيوانات پناهگاهی برای نگه داری از حيوانات ولگرد همچون سگ و گربه دارد؟
می فرمایند:"انجمن بر این اعتقاد است که پناهگاهی که برای حیوانات احداث می‌شود حتما بایستی شرایط مناسبی برای نگهداری از حیوانات را داشته باشد. زمینی که فقط بدور آن فنس کشیده شده باشد را میتوان زندان حیوانات نامید نه پناهگاه. 
با توجه به چنین دیدگاهی انجمن موفق شده است در برخی از شهرستانها چنین مراکزی را بصورت محدود دایر و مدیریت کند. با توجه به اینکه اکثر حیوانات واگذاری به انجمن مصدوم و تحت مراقبت قرار دارند معمولا حیوانات انجمن بصورت پراکنده در مراکزی با ظرفیت محدود تحت مراقبت اعضای انجمن نگهداری می‌شوند."
کسی این بهشت حیوانات انجمن را در دیگر شهرستان ها دیده؟ و اگر واقعن وجود داره چرا ما نه تصویری ازش می بینیم و نه آدرسی؟!
نمایندگیهای انجمن
یادم میاد ۴-۳ سال پیش ازشون پرسیدم که در بخش سوال های متداول نوشته شده:
آيا انجمن حمايت از حيوانات در ديگر استانها نمايندگي فعال دارد؟
و شما پاسخ داده اید: 
بله. انجمن حمایت از حیوانات در اکثر شهرها دارای نمایندگی است که لیست آنها در قسمت نمایندگیهای انجمن در سایت ذکر شده است.
و من پرسیده بودم چنین بخشی و فهرستی را نمی بینم و آنها پاسخ دادند بزودی در سایت آورده می شه!!! و بعدش هم عصبانی شدند...و هنوز هم من چنین بخشی را نمی بینم!!!
پناهگاه نمی سازند ولی ۲۰۰ میلیون پول بی زبون رو صرف رهن کردن مکانی در یکی از بهترین محل های شهر با گاز و آب و برق و تهویه مطبوع می کنند تا دفتر و دستک شان را در آنجا دایر کنند! 
نوشته اند: "این لیست به روز خواهد شد که البته به روز نشد!!! و ما نفهمیدیم بالاخره چقدر جمع شد؟!
نمی شد با این پول یک زمینی بخرید و کم کم آنرا آنطور که "اعتقاد" دارید برای حیوانات مناسب است بسازید؟! 
نه!!! چون چنین دفتری هم فال است و هم تماشا!!! چرا؟ چون درکنار چند تا سگ کوچولو و بچه گربه آماده واگذاری و احیانن دو سه تا گربه ی تحت درمان٬ در این دفتر فروشگاه هم دارند وکم پولی هم این فروشگاه در نمی آره! 
به گفته خودشان تمامی سود حاصل از فروشگاه صرف کمک به حیوانات بی سرپناه و درمان حیوانات مصدوم خواهد شد. صرف کدام حیوانات می شه؟!!!
تازه پانسیون هم دارند!!! و کلی هم از این راه درآمد دارند!
البته درآمدی که از راه تبلیغات 


و حق عضویت دارند 
و کمک های متفرقه را نباید فراموش کنیم!!!
خودشونم که وضعشون توپه و می گن بخش مهمی از هزینه های انجمن نیز توسط رئیس هیئت مدیره و یا سایر مدیران انجمن تامین میشود.
این ها رو که کنار هم بزاریم می بینیم چتوری تنها ۲۰۰ میلیون تومن قرض الحسنه مردم را در عرض یک سال باز پس خواهند داد!
حالا با بقیه اش چکار می کنند؟!!!
در پاسخ دوستی گفته اند: انجمن حمایت از حیوانات بعنوان تنها موسسه رسمی و ثبت شده با هدف حمایت از حیوانات دارای حساب بانکی حقوقی است که تمامی دریافتها و پرداختها از این حساب صورت گرفته و در دفاتر ثبت میگردد. این عملکرد "معمولا" توسط وزارت کشور مورد حسابرسی قرار میگیرد. همچنین صورت عملکرد مالی انجمن توسط هیئت امنا تصویب و نظارت میگردد. 
وزارت کشور رو ولش داداش!!! اینا خودشون دزدان واقعی هستند!!! اگر این قدر ادعا دارید که انجمن تان عضو جامعه جهانی حمایت از حیوانات میباشد٬ مانند آنها هم عمل کنید و سالانه همه دخل و خرج و فعالیت هایتان را نه برای وزارت کشور بلکه برای کسانی که کمک می کنند منتشر کنیداز دریافتی تان بابت درج آگهی تا فروش کالاهای فروشگاه٬ هزینه اجاره و رهن تا خرید لوازم مورد نیاز دفتر!!! 
از تعداد اعضا تا تعداد حیوانات درمان شده و واگذاری شده٬ حیواناتی که عقیم شده اند تا حیواناتی که مجبور شده اید با مرگ آرام بکشید که معمولن هیچوقت در این باره حرفی نمی زنید ولی مطمئن هستم که این کار را می کنید!!!
اشکالی نداره! من مخالف اوتانازی نیستم ولی با ریاکاری و پنهان کاری مخالفم!
تا کی می خواهید ماهی دو تا سگ کوچک و بچه گربه را مداوا و واگذار کنید به بهانه نداشتن جا؟!!!
سایت شما را از روز نخست تا به امروز دیدم٬ تعدادی سگ کوچک و گربه  واگذار شده٬  بر اساس تصاویری که گذاشته اید٬ از بهمن ۱۳۸۸ تا امروز٬ حداکثر ۷۰ سگ  و گربه هستند. بیشترهم بچه گربه و بازهم بیشترشان سالم!!! و یه چندتایی هم پرنده و خرگوش...واگذار کرده اید.
آزاده محجوب٬ با آن امکانات محدودش٬ سالی بیش از ۵۰ سگ و گربه لت و پار را درمان می کند و با کمک رامیاد پاکمنش واگذار می کند!!!
و تازه مانند شما٬ فرصت نمی کرد که تصاویر همه ی آنها را بگذارد٬ ولی مشت نمونه خروار بود... تنها دیدن عکس های امید و مانا کافی است که آدم بفهمه حامی حیوانات راستین چه کسی است...
مطلب حقایق پشت پرده مزرعه پرورش سگها رو خوندید؟ حتمن بخونید و با بهشت انجمن حمایت از حیوانات بیشتر آشنا شوید!!!
در این مزارع پرورش سگ٬ برای به حداقل رساندن پاکسازی قفس ها از ادرار و مدفوع، سگ ها اغلب در قفس هایی با کفپوش سیمی که باعث زخمی شدن پنجه و پاهای آنها میشود، نگه داشته می شوند. 
درست مانند همین قفس های پانسیون رویایی انجمن حمایت از حیوانات!!!
زیرا در انجمن حمایت از حیوانات کسانی از حیوان شما نگهداری می‌کنند که حیوانات را دوست دارند و برای رفاه و آسایش آنها اهمیت زیادی قائلند!!!
اگر عازم سفر هستید ولی نگران حیوان دلبندتان هستید ... میتوانید نگهداری از حیوان تان در مدت تعطیلات را به انجمن حمایت از حیوانات بسپارید!!!
من فکر می کنم انجمن بجای اینکه دیدگاه های مخالفانش رو پاک کنه٬ بهتره پیام های طرفداران دوآتشه اش رو پاک کنه که خیلی آبروریزی است!!!
این هم انتقاد رضا مروت و فرشته کریمی و پاسخ هواداران انجمن به ایشان: (تصویر زیرین)
بنا به گفته لیلی فروغ  یکی از این طرفداران٬ روزنامه های زیر گربه ها مدام عوض می شه! 
این٬ دو حالت داره یا گربه ها روی روزنامه (نه تشک نرم) می خوابند و همانجا ادرار می کنند و منتظر لطف دوستان می شن تا "مدام" آنها را عوض کنند٬ یا روی نرده های فلزی می خوابند و ادرارشان می ریزه روی صفحه ی آهنی زیرین که با روزنامه پوشیده شده!!!
در هر دو حالت بسیار بی رحمانه است!!!
ایشان همچنین می فرمایند:حتی روزهای تعطیل هم به گربه ها رسیدگی میشه جای تشکر داره!
جای تشکر داره؟!!! نگهدارندگان این گربه ها پول می دن تا زمانی که در مسافرت هستند از گربه هایشان به خوبی نگهداری شود. شما همچین می گی حتی روزهای تعطیل هم به گربه ها رسیدگی می شه انگار قرار بود پول روزهای تعطیل را بگیرند ولی به حال خودشون رها کنند؟!!!
و ادمین صفحه هم در تاریخ مرداد ۱۳۹۱ می فرمایند این عکس یکسال پیش گرفته شده٬ یعنی مرداد ۱۳۹۰ ولی هنوزم که نزدیک به پایان ۱۳۹۲ هستیم فرصت نکرده اند تصویری جدید از این پناهگاه رویایی بگذارند!!!
از تاربرگ انجمن حمایت از حیوانات: "خانمها مرجان ایزدی، رویا بی، آمنه حبیبی و ندا پارسی ... در آسایشگاه انجمن حیوانات در باکس و بطور جداگانه نگهداری میشوند و هر حیوان بطور مجزا روزی دو ساعت در محوطه آسایشگاه آزاد خواهد بود."(۲۲ ساعت هم در قفس اسیره)
اینا همون هایی نبودن که می گفتن: "انجمن بر این اعتقاد است که پناهگاهی که برای حیوانات احداث می‌شود حتما بایستی شرایط مناسبی برای نگهداری از حیوانات را داشته باشد. زمینی که فقط بدور آن فنس کشیده شده باشد را میتوان "زندان حیوانات" نامید نه پناهگاه."
می فرمایند: "قطعا از نظر بهداشتی و جلوگیری از انتقال بیماریها نگهداری تعدادی حیوان با سابقه نامشخص بطور آزاد و در کنار هم صحیح نیست و در صورت آلوده بودن یکی از آنها به یک بیماری میتواند باعث آلودگی بقیه نیز بشود. نگهداری گربه با این شرایط هیچ مشکلی را برای حیوان ایجاد نخواهد کرد و از نظر حفظ سلامتی نیز به نفع حیوان خواهد بود."
برای حفظ سلامتی و بهداشت حیوانات٬ لازم نیست حیوانات را زجر بدید!!! حیوان با سابقه نامشخص لازم نیست به پانسیون راه بدید. برای سپردن حیوانات به پانسیون٬ شرط داشتن کارت بهداشتی و معاینه دامپزشک بگذارید تا مردم هم مجبور شوند بیشتر به حیوانات شان برسند. و گربه ها هم مجبور نباشند ۲۲ ساعت را در قفس بگذرانند...
سرکار خانم مینا مومنی می فرمایند: "در همه جای دنیا٬ به همین نحوه حیوانات را پانسیون می کنند"
فکر می کنم این شما هستید که بجز پانسیون انجمن٬ جای دیگری را ندیدید. در همه جای دنیا٬ به همین شیوه حیوانات را پانسیون نمی کنند! 
به این تصویرها توجه کنید. تفاوت از زمین تا آسمان است!!!
به مناسبت ۲۶ دیماه روز حمایت از حیوانات٬ تخفیف ویژه حتی برای حق عضویت در انجمن!!!
چیه؟!!! نکنه انتظار داشتین به مناسبت روز حمایت از حیوانات
برنامه بزاره برای غذارسانی به حیوانات سرما زده و گرسنه؟!!!
یا درمان رایگان حیوانات گروه ها و پناهگاه های فعال حامی حیوانات؟!!!
یا عقیم سازی رایگان حیوانات بی سرپرست؟!!!
این هم از فعالیت های انجمن در روز حمایت از حیوانات ۱۳۹۰
همین!!! یه عکس سگ و بچه و...یه مبارک باد خشک و خالی!!! اون روزا همین تخفیف آبکی رو نمی دادند!!!
تلاش انجمن برای خرید و آزاد سازی ۶۰ راس مرال 
اما یکی از تخصص های انجمن٬ کارهای نیمه کاره ای است که آغاز آن زیبا و گول زنک است ولی از نتیجه و سرانجام آن کسی خبر ندارد!!!
درباره این تصمیم انجمن هر چی تو گوگل جستجو کردم بجز همین خبر٬ مطلب دیگری پیدا نکردم!!! 
چقدر هم مردم برای این کارشون سپاسگزاری کرده بودند!!!
مهلت سه روزه به موسس باغ پرندگان ماهان 
راست می گن سنگ بزرگ علامت نزدنه!!!
از تلاش های انجمن دیگه چیزی ندیدیم و نشنیدیم ولی آغا ماهان٬ وضعش روز بروز توپ تر می شه!!! البته از آنجا که زبان فیسبوکی ایرانیان با فرهنگ ۲۵۰۰ ساله٬ فینگلیش است٬ آغا ماهان ما هم فارسی نمی نویسد!
البته نه فکر کنید که فارسی بلد نیست!!! به ادبیات شیوای ایشان توجه فرمایید:
این ماهان بی همه چیز و نفرت انگیز٬ حواسم رو پرت کرد!!! بریم سر موضوع اصلی!!!
پرسش های بدون پاسخ!
یکی از دوستان در خبر کشتن یک الاغ با ضربه های پتک در تارنمای انجمن٬ انتقاد کرده اند که:
"واقعا که نمیدونم چی بگم. 
یه سوال اساسی انجمن حمایت از حیوانات واقعا چی کار میکنه!!!!! 
که چی فقط این اخبارارو منعکس میکنین؟؟ کاری که نمیکنید. واقعا جز عقیم کردن گربه ها کار دیگه ای هم بلدین؟؟ 
یه مقدار تلاش کنید..."
در پاسخ این دوست گرامی باید بگم کاش چارتا سگ و گربه رو عقیم می کردند که ما دلمون خوش باشه کاری می کنند!!!
این کار کوچکی که ده ها گروه حامی حیوانات با امکانات مالی بسیار اندک٬ هفتگی و ماهانه انجام می دهند را هم  نمی کنند!!!
اگر کسی بپرسد چگونه می توانم کمک مالی کنم؟ ناظر سایت٬ بلافاصله پاسخ او را با راهنمایی های لازم می دهد!!! ولی... اگر...
تبلیغ و فروش کالاهای بی کیفیت و سمی٬ خطرناک و غیر استاندارد چینی!!!
همان کشوری که دوستداران محیط زیست و حیوانات٬ در سراسر جهان٬ فریاد می زنند: "کالاهای چینی را تحریم کنیم!"
همان کشوری که بی رحمانه ترین رفتار را با حیوانات دارد!
همان کشوری که باعث نابودی و ورشکستی هزاران هزار تولید کننده ایرانی و در نهایت بیکاری صدها هزار کارگر و کشاورز ایرانی شده!

همان کشوری که کالاهای مسموم٬ خطرناک٬ غیر استانداردش باعث مرگ و بیماری صدها هزار انسان و حیوان شده!
فکر نمی کنید همون گوشت گاو و مرغ و ماهی کافی باشه؟!!!
تصاویر دیدنی دنیای حیوانات از دید انجمن حمایت از حیوانات!
این تصویر بسیار دیدنی؟!!! همان باغ وحش چین است که مردم با پرداخت پول٬ یک حیوان نگونبخت را می خرند تا جلوی ببرها بیندازند و از دیدن کشته شدن آن لذت ببرند!!!
آدم بعضی وقتها حیران می مونه که این جا صفحه حامیان حیوانات است یا یکی از این سایت های به اصطلاح تصاویر جالب و بامزه؟!!!
انجمن حمایت از حیوانات: این سگ پشمالو که ۵ سال سن دارد، عاشق عکس گرفتن است (عاشق این هم هست که لباس تنش کنند؟!!!) و ژست های وی مقابل دوربین باعث شهرت جهانی او شده است. ” بو ” بیش از  ۲ میلیون طرفدار در سراسر دنیا دارد.
شاید هم این مقدمه و بهانه ای است برای فروش لباس حیوانات در فروشگاه انجمن!!!
این هم یکی دیگر از تصاویر دیدنی دنیای حیوانات از دید انجمن!
بز بیچاره از گرسنگی و بی غذایی کاغذ می خوره و اینا می گن دیدنی!!!
تو مو میبینی و من پیچش مو!
جذاب‌ترین باغ وحش دنیا! 
انجمن حمایت از حیوانات: عکسها متعلق به باغ وحش لوجان (Lujan )می باشد در نزدیکی بوئنس آیرس در این باغ وحش هرکس خودش مسئول جان خویش میباشد چرا که با پرداخت ۵۰ دلار شما قادر خواهید بود به قفس شیرها بروید و روی کول آنها سوار شوید با خرس ها بازی کنید یا ببرهای درنده را ناز و نوازش کنید...
 شما تفاوتی در این دو تصویر می بینید؟ البته بجز تفاوت وزن این دو زن!!!
وقتی هیچ توضیحی ندهند و در برابر آزار حیوانات سکوت کنند و آن را جذاب و دیدنی بنامند؛ نتیجه اش دیدگاه ها و پیام های زیر می شه!!! برخی هم امر بهشون مشتبه شده که این جا بهشتی برای دوستی انسان و حیوان است!!!
از قرار٬ انجمن حمایت از حیوانات ما٬ با استفاده از حیوانات برای سرگرمی انسان ها موافق است!!!
گزارش تصویری تجمع حامیان حقوق حیوانات و محیط زیست در اعتراض به شکار بی رویه حیوانات در مقابل سازمان حفاظت محیط زیست
تصاویر گردهمآیی را ریاکارانه پس از اینکه همه چی به خوبی و خوشی گذشت٬ منتشر می کنند 
ولی اطلاع رسانی نمی کنند!!! 
و هر چی هم که مردم می پرسند چرا شما هم مانند تک و توک تاربرگ های دیگر٬ اطلاع رسانی نکردید٬ پاسخی نمی دهند.
این جور وقت ها چه زود پاسخ می دهند!!!
این پست در چند روز آینده حذف خواهد شد!!!
چرا حذف خواهد شد؟! مگر کاسه ای زیر نیم کاسه است؟! و چرا هنوز پس از گذشت ۲۴ روز هنوز حذف نشده؟!
بت سازی از شخصیت های بدنام سیاسی و عفو ملوکانه یک مجرم!!!
از تاربرگ انجمن حمایت از حیوانات: در آستانه جشن روز شکرگزاری در آمریکا امسال نیز به سنت همه ساله یک بوقلمون انتخاب شده و از سوی رییس جمهور آمریکا مورد عفو قرار گرفت. این سنت به این معنا است که این بوقلمون تبدیل به شام روز شکرگذاری نخواهد شد و زنده خواهد ماند و در یک سال آینده در کاخ سفید زندگی خواهد کرد.
هواداران انجمن دلشون خوش باشه با این خبر نادرست که این بوقلمون٬ یک سال آینده را در کاخ سفید خواهد گذراند!!!
نه این بوقلمون سال دیگر و بوقلمون هایعفو شده سال های پیش را خواهد دید و نه بوقلمون های عفو شده سال های قبل زنده هستند...
برای آگاهی بیشتر از سرنوشت این بوقلمون و بوقلمون های عفو شده سالهای گذشته اینجا را بخوانید.
و با این جور پست گذاشتن٬ شاهکارهایی مانند جناب رضا شیدانی حسرت می خورند که کاش آمریکایی بودیم و مانند آنها سالی ۲۱۰ میلیون بوقلمون رو می کشتیم و می خوردیم و یکی را نمی کشتیم!!!
بنا به گزارش فدراسیون ملی بوقلمون آمریکا؛ تنها در سال ۲۰۱۲ - ۲۵۳ بوقلمون پرورش داده شد که از این تعداد ۲۱۰ میلیون در آمریکا مورد مصرف قرار گرفتند.
تخمین زده می شود که ۴۶ بوقلمون برای روزشکرگزاری٬ ۲۲ میلیون برای شام کریسمس و ۱۹ میلیون بوقلمون هم در عید پاک٬ کشته و خورده شدند...
و... از میان این ۲۵۳ میلیون٬ یک بوقلمون هم به لطف اوباما٬ یکسال دیرتر با رنج و درد مرد...
 رایحه ماگنولیا؟!! 
جناب آل داود شما ممکن است به رایجه ماگنولیا علاقه داشته باشید ولی عطر مورد علاقه سگ ها چیز دیگری است که ممکن است حال شما را بهم بزند!!! 
حیوانات٬ روی چمن و خاک و گل می غلطند تا بوی حیوانات دیگر یا بوهایی که خوششان میآید را به تن خود بمالند و از این رایحه لذت می برند!!!
رایحه هایی هم که برای حیوانات ساخته می شوند٬ تنها به خاطر انسان هایی است که بوی به اصطلاح بد سگ ها را نمی توانند تحمل کنند و صد البته سود بیشتر برای سرمایه داران!!!
شامه سگ ۰۰۰؍۱۰۰ بار از حس بویایی انسان قویتر است. عطرهای انسانی برای شامه قوی سگ ها آزار دهند می باشد. این عطرها نه تنها باعث خارش و ایجاد حساسیت می شود بلکه سگ ها و گربه ها با لیسیدن خود٬ مقدار زیادی از سم هایی که در ساختن اینگونه عطرها بکار رفته را به بدن خود وارد می کنند. 
شما که خودتون دامپزشک هستید و باید بهتر بدونید!!!
اونوقت نگین چرا گربه ام نمی ره تو ظرف خاکش!!! 
یکی از گربه هام٬ هر چیزی که می خورم رو باید بو کنه!!! و بیشتر وقت ها چیزی نیست که از بوش خوشش بیاد٬ پس از بو کردن٬ حالش بهم می خوره و فرار می کنه!!!
این هم فهرست سایت های مرتبط انجمن
سایت ایرانی توش قاچاقه!!! تازه از اون سایت های مرتبط خارجی و داخلی اش هم هیچوقت مطلبی نمی زاره!!!
اون اوایل کار سایتش؛ برای جلب خواننده٬ یکی دو تا مطلب و مقاله هم از محمد درویش گذاشت ولی حتی آدرس تارنما و تاربرگ او را هم که شخصیتی بسیار خوشنام٬ آگاه و شناخته شده است را در فهرستش نگذاشته!!!
و صد البته در صفحه اش هم هیچ تاربرگی رو در بخش بقول معروف لایکش نگذاشته! هیچ!!! یعنی از میان همه این تاربرگ ها٬ جناب آل داود هیچ کدام را قابل نمی دانند!!!
یا شاید هم می ترسند اگه از فعالیت دیگران که به مراتب بیشتر از واگذاری چند تا بچه گربه است مطلبی بگذارند٬ سیل کمک های مالی به جای جیب ایشان٬ به سوی آنها سرازیر شود!!!

زیرا ایشان به فکر ایجاد مجهزترین بیمارستان حیوانات هستند تا به درآمد های انجمن بیافزایند!!!
و البته چند تا نامه هم به اینور و اونور فرستاده!!!
خوشبختانه یا بدبختانه٬ به دلیل حجم اندک مطالب و فعالیت هایش٬ خواندن همه مطالب تارنما و تاربرگ انجمن حمایت از حیوانات وقت چندانی ازم نگرفت!!! 
شما هم می توانید در عرض دو روز با خواندن همه این مطالب٬ با انجمن حمایت از حیوانات آشنا شوید و خودتان داوری کنید...
معروفیت این انجمن به خاطر فعالیت هایش در راستا ی حقوق حیوانات و محیط زیست نیست!!! بلکه خیلی ساده٬ شانسش زد که اولین انجمنی در رابطه با حیوانات بود که درخواست جواز کرد و به ثبت رسید!!!
و از آنجا که بیشتر ایرانیان با فرهنگ ۲۵۰۰ ساله٬ عقلشون به چشمشون است٬ این انجمن هم تونسته با کمترین فعالیت٬ بیشترین اعضا و هوادار و بیشترین کمک های مالی را جمع کنه!!! 
خلاصه بگم٬ با وجود اینکه مطلب و فعالیت انجمن خیلی کم است٬ انتقاد و حرف بسیار زیاده!!!

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر