۱۳۸۹ آبان ۲۳, یکشنبه

بمناسبت روز نیمه جهانی کشتار حیوانات یا همان عید قربان

بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم
فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم
عید قربان بار دیگر از راه رسید. همه در تلاش و تکاپو...
یکی با دادن نمک و آب برای سنگین تر شدن گوسفند حیوان را زجر میدهد، دیگری با کشیدن گوسفند از پایش و در نهایت شکستن پا و درد بیشترش قبل از مرگ. یکی گوسفند بی دفاع را از پا آویزان میکند، دیگری در هوا میچرخاند و محکم به زمینش میاندازد. گوسفند ها را پیش چشم یکدیگر میکشند، با حساب اینکه حیوانات که شعور ندارند و چیزی حالیشان نمیشود. پیش چشمان کودکان معصوم و بدور از احساسات ظالمانه حیوانات را به بیرحمانه ترین شکلی میکشند تا سلاخان آینده را تربیت کنند!
و از شوق گوشت دیزی شان فرصت نمیدهند حیوان بینوا کاملا جان بدهد و نیمه زنده آن را تکه تکه میکنند و پوستش را میکنند تا از وقت ارزشمندشان برای کشتن گوسفند دیگر کمال استفاده را بنمایند.
دلایل کشتن حیوان هم کاملا شخصی است:
یا مجبورند نشان دهند که به وظایف دینی شان عمل میکنند یا میخواهند یخچالشان را پر کنند. یا نذری دارند و میخواهند بیمارشان شفا یابد! یا ثروتمند شوند و با کشتن حیوان شاید خدا به آنها ماشینی و خانه ای دهد! یا فرزندانشان ازدواج کنند، یا گناهانشان بخشوده شود! که بازهمه برمیگردد به منافع شخصی خودشان و خلاصه هزار دلیل بی ارزش و خودخواهانه دیگر...
و در نهایت به تنها چیزی که فکر نمیکنند، ابراهیم و اسماعیل است!! این خون ها به کجا میروند؟ شاید این خون، آلوده به بیماریست و از راه جوی ها و نهر ها به زمین های کشاورزی و منابع آب های آشامیدنی انتقال پیدا کند.
و به این صورت است که حیوان زبان بسته انتقام خود را از آدمیزاد بیرحم میگیرد.
گفتا: «ز که نالیم که از ماست که بر ماست.»
طبق قوانین، قصابی که اقدام به ذبح دام می‎کند باید کارت بهداشتی و لباس و کفش یا چکمه مناسب برای ذبح دام داشته باشد. علاوه بر این روپوش پلاستیکی قابل شست‎وشو به تن کند. هنگام کار حتماً دستکش بلند و مقاوم استفاده کند.
پست فطرت بیرحم بوئی از انسانیت نبرده.
تعجب نکنید، دلسوزی بیخود هم نکنید، شما هم مشتاقانه منتظر هستید که این همسایه محترم که وظیفه دینی اش را انجام میدهد، تکه ای از گوشت این حیوان بینوا را برای شما بیاورد.
این را میگویند با یک تیر دو نشان زدن: هم گوشت یکسالشان را در فریزر میچپانند هم ٣ برابر بقیه وظیفه دینی انجام داده اند.
شیوه های غیر انسانی حمل و نقل حیوانات.
تربیت نسل آینده سلاخان
در پایان با تمام این تفاصیل و دیدن تصاویر، اگر هنوز هم میخواهید کشتار کنید، اگر گوشت "ترد!" و "خوشمزه!" میخواهید، اگر گوشت" سالم" میخواهید،اگر بفکر سلامتی روان کودکان خود هستید، اگر میخواهید نکات بهداشتی را برای سلامتی خود و اطرافیانتان رعایت کنید، اگر پول مفت نمیخواهید به کسی بدهید.
و...اگر احیانا هنوز اندکی انسانیت در وجودتان هست و نمیخواهید باعث درد و زجر بیشتر حیوانات شوید، به
به امید روزی که کمی عقل و احساس خود را بر خرافات بیهوده ای که به آن معتقدید و از آن هراس دارید، مسلط کنید.
با پیروی از این رسم ها و سنت های خرافی هیچ کدام از مشکل هایتان حل نخواهد شد!

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر