۱۳۹۱ شهریور ۱۶, پنجشنبه

بیست و سه دلیل برای دوستداران حیوانات که چین را تحریم کنند

 دلیل هفتم: چین اسب های دریایی را به سوی انقراض می کشاند
سالانه ١٥٠ میلیون اسب دریایی برای تولید داروهای طب سنتی چینی کشته می شوند. زیست شناسان تخمین می زنند که در عرض دو دهه، اسب دریایی محو خواهد شد.
طب سنتی چین (TCM) معتقد است که اسب دریایی می تواند بیماری های کلیه، بی اختیاری ادرار، کلسترول بالا، اختلالات گره های لنفاوی، گواتر، مشکلات گردش خون و ناتوانی جنسی را درمان می کند. حدود ٩٠ نوع محصولات دارویی طب سنتی چین از اسب دریایی درست می شود و درچین بفروش می رسد که ٦٠٠ سال است ادعای تاثیر دارویی آن را معتبر می دانند. البته این ادعاها هیچ پایه و اساس علمی ندارند و مجموعه ای از خرافات بی پایه و اساس هستند.
بر اساس دایره المعارف بریتانیکا: سی و دو کشور و مناطق به برداشت حدود ٢٠ میلیون اسب دریایی مشغول هستند که اصلی ترین منابع آن فیلیپین، اندونزی و هند هستند.
ولی این مقدار تولید هنوز هم کافی نیست و پاسخگوی تقاضای جهان که به ٥٠٠ تن در آغاز قرن بیست و یکم رسیده، نیست.  تقاضای چین به تنهایی ٢٠٠ تا ٢٥٠ تن در سال می باشد که ٩٥ درصد از این مقدار را چین باید وارد کند.
به گزارش (WWF) بنیاد جهانی طبیعت، افزایش تقاضا، پیش از این، در سال ١٩٩٦ منجر به کاهش بیش از نیمی از جمعیت ٣٥ گونه ی شناخته شده اسب دریایی شده است.
به نظر "Norah Saarman" از دانشکده منابع طبیعی در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی : "بهره برداری بیش از اندازه از اسب دریایی آنها را در معرض انقراض قرار داده." او می نویسد:"حدود ٢٤,٥ میلیون یا ٧٠ تن اسب دریایی سالانه برای استفاده در طب چینی به فروش می رسد. او به این نکته اشاره کرد که ارزش بالای اسب دریایی در طب سنتی چینی به این سبب است که یانگ ( نیروی فعال مردانگی) در آن قوی است.
اسب دریایی گونه ای حساس و شکننده است که به سرعت به صید بی رویه و تخریب زیستگاه واکنش نشان می دهند و با بر داشت فعلی، قادر به زنده ماندن نیستند.
اسب دریایی بطور پراکنده زندگی میکند و زیاد سفر نمی کند به طوری که اگر یک بار، آنها از منطقه ای حذف شوند، به راحتی بر نمی گردند. آنها همچنین به جفت خود وفادار باقی می ماند و به سرعت تکثیر نمی شوند، اگر زمان بلوغ جنسی بدام گرفتار شوند، نسبت به کاهش جمعیت شان بسیار حساس و آسیب پذیر هستند.
در سال ٢٠٠٤ برای حفاظت و جلوگیری از سوء استفاده و بهره کشی، اسب دریایی به فهرست ضمیمه دوم کنوانسیون تجارت بین المللی گونه های در معرض خطر (CITES) اضافه شد. اما بدون اجرای قانون مناسب و روند رو به رشد تقاضا در چین، برداشت از این موجودات زیبا و مرموز همچنان ادامه خواهد داشت. گذشته از این اندونزی، ژاپن، نروژ و کره جنوبی، از اجرای قوانین تعیین شده توسط "CITES" سر باز زدند.
دو سال پس از آنکه اسب دریایی در پیوست دوم "CITES" قرار گرفت، "Norah Saarman" شاهد بود که در بیشتر فروشگاه های مواد گیاهی در محله چینی های سان فرانسیسکو، کیسه های بزرگ و سینی های مملو از اسب دریایی عرضه می شود.

 اما برآورد رسمی ٢٠ میلیون اسب دریایی که سالانه کشته می شوند تنها یک بخشی از تعداد واقعی مطرح شده است.  به گزارش دیلی میل: "بتازگی یک فیلمبرداری مخفی آشکار کرد که آمار واقعی دست کم ١٥٠ میلیون اسب آبی کشته شده است که چین در حال حاضر برای ساخت و تولید محصولاتش استفاده می کند - ٧ برابر بیش از ارقام رسمی."
زیست شناس دریایی "Kealan Doyle" می گوید: "این آمار را بسیار کمتر از حد واقعی تخمین میزنند." من فروشگاه هایی را دیدم که در هر کدام چیزی حدود ٣٠,٠٠٠ اسب دریایی خشک شده درون کیسه ها بر روی هم انباشته شده بودند و تنها در هنگ کنگ حدود ٦,٠٠٠ از این اینگونه فروشگاه ها وجود دارد. سخن از کاهش آهسته نیست، این نابودی مطلق این موجود منحصر به فرد است که میلیون ها سال با ما بوده است. با این سرعت، اسب دریایی در عرض ١٠ تا ٢٠ سال آینده بطور کامل محو و نابود خواهد شد.
وی همچنین گفت: بسیاری از مردم اکنون می توانند اسب آبی تهیه کنند که پیش از این توان خرید آن را نداشتند و آنچه که واقعا نگران کننده است این است که در حال حاضر خرد کردن و تبدیل آنها به قرص برای مردم عادی شده.
 لطفن بخوانید و در پخش گسترده ی آن یاری کنید
 در این رابطه بیشتر بخوانید:
 بیست و سه دلیل برای دوستداران حیوانات که چین را تحریم کنند
 دلیل نخست: چین خرس ها را شکنجه می کند و می کشد.
 دلیل دوم: چین ببرهای در خطر انقراض را می کشد.
 دلیل سوم: در چین سگها بطور غیرانسانی قتل عام و خورده می شوند.
 دلیل چهارم: چین آهوی مشک را به سوی نابودی و انقراض می کشاند.
 دلیل پنجم: چین حیوانات را در مزارع پوست شکنجه می کند
 دلیل ششم: شکنجه و کشتار کوسه ها بخاطر تهیه سوپ چینی

 دلیل هفتم: چین اسب های دریایی را به سوی انقراض می کشاند
 کالاهای چینی را تحریم کنیم! - بخش نخست
 کالاهای چینی را تحریم کنیم! - بخش دوم

 امضا کنید: اعلامیه جهانی حقوق حیوانات / حیوانات برای من مهم هستند
 امضا کنید: درخواست از دولت چین برای ممنوعیت بریدن باله های کوسه

منبع: تارنمای  (13.7Billion Year)

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر